iPhone'daki fotoğraflar PC'ye aktarılmıyor

Onnur

Hectopat
Daha fazla  
Uzun yıllardır Android kullanan biri olarak iOS konusunda fazla tecrübeli olmadığımı belirtmeliyim. 2-3 aydır kullanıyorum.
Telefonum iPhone 8 Plus, şu zamana kadar PC'ye fotoğraf aktarmadığımdan bu sorunu fark etmemiştim. 2-3 kere tekrar denememe rağmen 400-600 arası fotoğraf/video'ya gelindiğinde bu sorun karşıma çıkıyor;

İphonehata.png

1-2 dosyada hata olsa sıkıntı yok hatalı tüm dosyaları atla dediğimde, geri kalan bütün fotoğrafları hatalı olarak varsayıyor ve hiçbirini aktarmıyor.
Ayrıca Bilgisayarım'a girip 'Internal Storage'ten yapmayı deneyecektim orada da fotoğrafların simgesi var sadece, içine girilmiyor. Aşağıdaki görsellerde olduğu gibi;

iphonehata2.png
iphonehata3.png

Windows Gezgini yerine Windows'un Fotoğraflar uygulamasından 'İçeri Aktar' yapmaya çalıştım orda da bir kısmını atıyor sonra fotoğraflar programı kendi kendine kapanıyor.
Yaklaşık 2-3 saattir bu sorunla uğraşıyorum cidden canımı sıkmaya başladı.
Aynı durumu yaşayan arkadaşlar var mı? Çözüme kavuşturabilecek arkadaşların yardımını bekliyorum.

Android'te böyle bir sıkıntı yaşamadım daha önce, iOS'u daha fazla sevememe rağmen bir türlü yapamadım şu işi,
Bu arada bilgisayarıma iTunes yüklü.

Bağlantı kopmuş olabilir. iTunes üzerinden yedekleme yapabilirsiniz ancak doğrudan fotoğraflara ulaşamazsınız. Bilgisayarım'da görünen iPhone sekmesini açıp fotoğrafları aktarmanız gerek. Bu aşamada USB bağlantısının kopmadığından emin olun.

Arkadaşlar sorun büyük ihtimal aktarım yaparken bağlantı kopmasından kaynaklanıyor, yani benim anladığım o. Ama kabloya ve telefona hiç bir şekilde dokunmuyorum. Hafta içi çalıştığımdan yeteri kadar vakit ayıramadım, hafta sonu tekrar deneyeceğim. Hepsini birden atmaktansa bölüm bölüm atmayı düşünüyorum. Sanırım böylece sorun yaşamam. Asıl sıkıntı 4K videoların aktarımlarında oluyor, çok uzun sürüyor. 4K videoları atıp ondan sonra bölüm bölüm videoların aktarımını yapacağım. Sanırım öyle bu sorunu çözmüş olurum.

Ama yine de can sıkıcı bir durum, ilginiz için teşekkür ederim.

Bu arada iCloud'daki senkronize işlemini kapattım çünkü 5 GB gibi saçma ve küçük bir alan veriyor. Üzerine para istiyor. Bunu da sadece uygulamaların kullanmasına izin verdim, yani fotoğraflar ve videolar yedeklenmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı