iPhone'dan yağmurdan sonra cızırtılı ses geliyor

Fear77

Hectopat
İyi sosyaller. Birkaç işim için çarşıya gittim. Hava yağmurluydu. Ara sıra müzik seçmek için iPhone XS cihazımı açıp oyalandım. Ekrana yağmur damları biriktiği zaman pantolonuma sürtüp kurutmaya çalıştım. Bir süre sonra işlerim bittiğinde eve döndüm. Telefonu Bluetooth kulaklıktan çıkardım ve normal bir şarkı açtım. O sırada gelen ses cızırtılıydı. Hemen makine ile 3 dakika hava tutum ve sonra avizesini ve hoparlörünü fırca ile temizledim. Daha sonra SIM kartı kısmını çıkarıp pirince yatırdım. Sizce düzelir mi? Daha ne yapmam lazım?

İyi sosyaller. Birkaç işim için çarşıya gittim. Hava yağmurluydu. Ara sıra müzik seçmek için iPhone XS cihazımı açıp oyalandım. Ekrana yağmur damları biriktiği zaman pantolonuma sürtüp kurutmaya çalıştım. Bir süre sonra işlerim bittiğinde eve döndüm. Telefonu Bluetooth kulaklıktan çıkardım ve normal bir şarkı açtım. O sırada gelen ses cızırtılıydı. Hemen makine ile 3 dakika hava tutum ve sonra avizesini ve hoparlörünü fırca ile temizledim. Daha sonra SIM kartı kısmını çıkarıp pirince yatırdım. Sizce düzelir mi? Daha ne yapmam lazım?

Kurutma makinesi su damlaları ilerletmiş bile olabilir.

Böyle durumlarda hava tutmayın. iPhone zaten sıçramalara karşı dayanıklı. Hoparlör deliklerine giren su belli bir süre sonra kendiliğinden kuruyacaktı. Siz hava vererek suyu direkt içeriye doğru itmişsiniz. Artık su telefonunuzun içinde dolaşıyor olabilir. Cihazınıza zarar gelmezse iyidir.

İçeriye nem dolunda iPhone telefonlarda böyle bir şey oluyor, sonraları o halde müzik dinlemeyince o cızırtı kalıyor oturuyor telefona. Benim de aynı meseleden hoparlörlerim cortladı müsait bir zamanda değiştireceğim

Kurutma makinesi ile kuruturken cihazın içindeki suyu her tarafa yaymış olabilirsin. Eğer cihaz çalışıyorsa sıkıntı yok. Sesin düzelmesi için bir süre beklemen lazımdı. İçindeki suyu komple atması için.

Yeni konular

Geri
Yukarı