iPhonelar kutudan çıktığında nasıl en son sürüm yüklenmiş oluyor?

eax

Hectopat
Makaleler
4
2020 Haziran ayında 7 Plus almıştım ve cihaz 2018 üretim (kutusunda yazıyor) ama cihazı açtığımda iOS 13.4 yüklüydü. Bu nasıl olabiliyor? Daha kutusu açılmamış, kurulum yapılmamış cihaz nasıl son sürüm olarak çıkıyor?

Yazılım ile alakalı olabilir veya her güncelleme geldiğinde herhangi bir robot veya insan telefonu içinden çok normal bir şekilde çıkartıp kurup sıfırlıyor. Olabilir mi, evet.

Kutusu açılmamış bir cihazı nasıl güncelleyebilirler ki?

Şöyle, bir kişi jelatini söküp, telefonu açıp güncelliyor ve sonradan yeniden jelatin takıyor olabilir. Hatta gelen resmi güncellemelerden sonra bazen stok 1-2 gün geç geliyor, sebebi bu olabilir.
Hocam kutusunun jelatinini nasıl yapıyorlar ki ozaman ?

Zaten telefonu açıp kuruluma başlayınca en son İOS sürümünü kurmuyor mu ?
Hayır cihaz iOS 13 yüklüydü kurulum yaparken karanlık moda geçtim hatta. Karanlık mod iOS 13 ile gelmişti.
Şöyle, bir kişi jelatini söküp, telefonu açıp güncelliyor ve sonradan yeniden jelatin takıyor olabilir. Hatta gelen resmi güncellemelerden sonra bazen stok 1-2 gün geç geliyor, sebebi bu olabilir.
Bunun için uğraşıyorlarsa helal olsun. Gereksiz uğraş gibi geldi.

Kurulum ekranında yazılım güncellemesi diye çıkıyor en son adımda, onun dışında lansman öncesi hangi sürüm varsa o ile geliyor.

Geri
Yukarı