IPMSB-GS anakart BIOS güncelleme

Nakerosu

Hectopat
Makaleler
27
Yer
Japonya, Tokyo
Merhaba Technopat üyeleri eminim ki benim gibi anakartları sahip olan vardır. Ve BIOS güncellemek istersiniz. Maalesef kurulum internette yok. Tek tek size anlatacağım.

İlk olarak Flash'a FreeDOS yükleyin. Nasıl mı Rufus programıyla birlikte.

İlk olarak Rufus'u burada indirin.

Sonra programı açıp Boot selection kısma FreeDOS seçerek sonra start basarak kendisi kuracaktır.

BIOS'u yükleyin.(sürümü 0108'dir güncel olan bu.)
.

İndirip WinRAR içindeki dosyaları çıkartın. Çıkartıktan sonra iki tane daha WinRAR çıkacaktır ve onları içindekileri de çıkartın. Sonra çıkarttığın dosyaları flash atın.

IPMSB-LGT-0108.ROM isimli olan dosya bu şeklide değiştirin IPMSB108.ROM. Sonra flash yaptığınız işler bitiyor.

Update_BIOS_doc_IPMSB-LGT.jpg

Resimde ki gösterdiğim kısım 1-2 olarak yapın aksi takdirde error 25 hatası alacaksınız.

Karşınıza gelen 98 ekranı şu şekilde komutu yazın: fpt -f IPMSB108.ROM
Entere bastıktan sonra kendisi kuracaktır. Herhangi PC işlem uygulamayın. (kapatma, resetleme vb.) yeşil yazı gelene kadar kurulacaktır. Yeşil yazı geldikten sonra BIOS girerek güncelledi mi diye kontrol edin. Güncellendi ise yer değiştirdiğiniz FLASH_OVERRIDE kısmı eski haline getirerek. Kullanmayı devam edersiniz. Yardımki olduysam ne mutlu dilerim.( ilk olduğu için iyi anlatamamış olabilirim kusura bakmayın.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkürler.
BIOS'u güncelledim fakat RX550 taktım anakart normalde verdiği buzzer seslerini vermiyor ve ekrana görüntü gelmiyor yani kısacası anakart çöp bir şeye yaramaz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı