IPS glow zamanla ilerler mi?

Seluze12

Hectopat
Yer
Çekmeköy/İstanbul
Daha fazla  
Meslek
3.Kaptan / Second Officer
Selam arkadaşlar,

Laptoptumda IPS glow olduğunu fark ettim. Ama çok incelediğim için mi bilmiyorum ama sürekli büyüyormuş gibi hissediyorum. Sol alt, sağ alt ve sol üstte hafif bir belirti varken şu an daha net görünüyor. Başka noktalardan bakınca kayboluyor. Siyah harici diğer renklerde anlaşılmıyor. Laptopumu ilk aldığımda böyle bir sorun olmadığına eminim çünkü ölü pixel testi yaptığımda siyah tamamen siyahtı. IPS glow ilerlemesi mümkün müdür? Önüne nasıl geçilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam arkadaşlar,

Laptoptumda IPS glow olduğunu fark ettim. Ama çok incelediğim için mi bilmiyorum ama sürekli büyüyormuş gibi hissediyorum. Sol alt, sağ alt ve sol üstte hafif bir belirti varken şu an daha net görünüyor. Başka noktalardan bakınca kayboluyor. Siyah harici diğer renklerde anlaşılmıyor. Laptopumu ilk aldığımda böyle bir sorun olmadığına eminim çünkü ölü pixel testi yaptığımda siyah tamamen siyahtı. IPS glow ilerlemesi mümkün müdür? Önüne nasıl geçilir?

Merhaba laptop modeliniz neydi evet panelin yalitimi izolasyon kotuyse ilerler panel degisimi yapoilir ama cihaz fabrikasyon cikisliusa pek bir fayda saglamaz. Marka model neydi IPS glow isik sizmasi cok kotu bir durum.

Merhaba laptop modeliniz neydi evet panelin yalitimi izolasyon kotuyse ilerler panel degisimi yapoilir ama cihaz fabrikasyon cikisliusa pek bir fayda saglamaz. Marka model neydi IPS glow isik sizmasi cok kotu bir durum.

Casper Excalibur G911 165Hz 500 nıt parlaklık var ekranda ama sinir sistemin bozuldu. Hiçbir şey yoktu ya ve bu ilerliyor ben ne yapacağım? 7 ay oldu alınalı 2 yıl garantisi var. Değişim yapıyorlar mı acaba monitorde ya da kaç paradır?

Casper Excalibur G911 165Hz 500 nıt parlaklık var ekranda ama sinir sistemin bozuldu. Hiçbir şey yoktu ya ve bu ilerliyor ben ne yapacağım? 7 ay oldu alınalı 2 yıl garantisi var. Değişim yapıyorlar mı acaba monitorde ya da kaç paradır?

Clevo kasa Şikayetvar'dan yazin musteri temdilcisi ust birimden biriyle gorusun panel degisikligi isteyin sorun bitsin hocam. Derdinizi anlatin soyleyin.

Bende Monster kullandim aslinda IPS panellerin sorunu bu isik sizmasi var ama care yok panel degisikligi yapilsada ne cikacahi belli olmaz.

Glow ile bleeding farklı şeyler. Sizdeki glow ise IPS panelin yapısından kaynaklı olduğu için ilerleme olmaz ancak hangi paneli alırsanız alın olacaktır.
Bleeding ise zamanla artabilir de sabit de kalabilir. Açı değiştirdiğinizde parlama değişiyorsa glowdur, değişmiyorsa bleeding dir.

Glow ile bleeding farklı şeyler. Sizdeki glow ise IPS panelin yapısından kaynaklı olduğu için ilerleme olmaz ancak hangi paneli alırsanız alın olacaktır.
Bleeding ise zamanla artabilir de sabit de kalabilir. Açı değiştirdiğinizde parlama değişiyorsa glowdur, değişmiyorsa bleedingdir.

İlk başlarda küçük nokta sızıntıları olarak başlayan bu sorun ilerledi. O zaman benim sorunum bleeding. IPS glow ile tek farkı ilerliyor olması mı? Yoksa başka sorunlara yol açar mı? Önüne geçmek için ne yapmam gerekiyor? Değişim yapsalar onarsalar tekrar olur mu? Korkudan laptopun kapağını açıp kapatmıyorum bile aylardır sabit duruyor.

İlk başlarda küçük nokta sızıntıları olarak başlayan bu sorun ilerledi. O zaman benim sorunum bleeding. IPS glow ile tek farkı ilerliyor olması mı? Yoksa başka sorunlara yol açar mı? Önüne geçmek için ne yapmam gerekiyor? Değişim yapsalar onarsalar tekrar olur mu? Korkudan laptopun kapağını açıp kapatmıyorum bile aylardır sabit duruyor.

Tamamen karanlık odada ve siyah ağırlıklı zemin dışında can sıkıcı bir duruma neden olmaz. Birşey sormak istiyorum, elinizi ekrana sürdüğünüzde bleeding noktaları değişiyor mu? Yani bir çarşafın dalgalanması gibi mi ?

Tamamen karanlık odada ve siyah ağırlıklı zemin dışında can sıkıcı bir duruma neden olmaz. Bir şey sormak istiyorum, elinizi ekrana sürdüğünüzde bleeding noktaları değişiyor mu? Yani bir çarşafın dalgalanması gibi mi?

Şöyle söyleyebilirim. Elimi ışığın yoğun olduğu yere bastırdığımda oradaki beyaz renk sanki etrafa yayılıyormuş gibi dalgalanıyor. Hafiften kararıyor bastırdığım yer. Başka noktalardan baktığımda ise zifiri karanlık görünüyor üzerine bastırmama rağmen. Sadece ve sadece tam karşıdan baktığım zaman ben bu sızıntıları görüyorum bu da bilgi olarak sizde kalabilir.

Bleeding var o zaman, çoğu IPS panelde oluyor bu. Dediğim gibi zifiri karanlık dışında görülmüyorsa yapacak bir şey yok. Normal kullanımda dahi görünüyorsa servise yollayabilirsiniz.

Bleeding var o zaman, çoğu IPS panelde oluyor bu. Dediğim gibi zifiri karanlık dışında görülmüyorsa yapacak bir şey yok. Normal kullanımda dahi görünüyorsa servise yollayabilirsiniz.

Bu laptoplarda 6 ayda bir ücretsiz bakım kontrol vs yapıyorlar zaten. Ben bizzat kendim ümraniye'ye ana teknik servisin bulunduğu yere gideceğim. Orada tüm sorunlarımı dile getireceğim. Siyahı siyah görsteremiyeceklerse niye IPS panel yaptık diye hava atıyorlar anlamış değilim :). Ama yalan yok diğer renklerde gram hissetmiyorum bir tek zifiri karanlıkta dikkatimi çekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı