IPS monitör mü, curved mü?

Bütçe
2000

babalarx

Decapat
Katılım
2 Aralık 2018
Mesajlar
57
Arkadaşlar, monitör konusunda IPS panele mi, yöneleyim yoksa curved olana mı? Alacağım monitörler 144 Hz 1 ms, sadece IPS ve curved konusunda kararsız kaldım.
 

SchFeazz

Centipat
Katılım
17 Mayıs 2019
Mesajlar
591
Çözümler
2
IPS içindeki panelin türü Curved ise ekranın fiziki şekli farklı şeyler ikisi
 

kadirbuyukaydin

Hectopat
Katılım
12 Mayıs 2018
Mesajlar
143
Yer
İzmir
IPS bir panel, Curved ise monitörün yanlardan kavisli olması demek yani aslında birbirlerinden farklı şeyler. 3 farklı panel var IPS-TN-VA bunların arasında IPS öneririm sürekli rekabetçi oyun oynamıyorsan(csgo,valorant tarzı) gerçi yeni çıkan bazı IPS monitörlerde fast ips teknolojisi olduğu için TN'yi yakalıyor diyebiliriz. Normal kullanım, dizi-film izlemek ara sıra oyun oynamak için ise kesinlikle IPS almalısın. Curved olup olmaması sana kalmış ama şahsen ben beğenmiyorum.
 

Saint Lucia

Centipat
Katılım
23 Mayıs 2019
Mesajlar
855
Çözümler
2
Yer
İstanbul
Almayı düşündüğün monitörleri paylaş onun üzerinden yorum yapalım. IPS farklı bir şey Curved farklı bir şey bu arada. Bağdaşmıyorlar yani.
 

NightWist

Centipat
Katılım
16 Mayıs 2019
Mesajlar
975
Çözümler
2
Yer
U.A. Lisesi
Arkadaşlar, monitör konusunda IPS panele mi, yöneleyim yoksa Curved olana mı? Alacağım monitörler 144 Hz 1 ms, sadece IPS ve Curved konusunda kararsız kaldım.

Curved tavsiye ederim hawli. Piyasadaki 1500-2000 TL arasındaki monitörler gerçek 1ms olmayabiliyor aslında 4-5 ms monitörleri 1 ms diye satıyorlar.
 
KS
B

babalarx

Decapat
Katılım
2 Aralık 2018
Mesajlar
57
İkisi farklı şeyler. Biri panel tipi diğeri panelin şekliyle alakalı.

Biliyorum. İkisininde farklı şeyler olduğunu sadece ne tür alayım diye tavsiye niteliğinde sordum.

IPS bir panel, Curved ise monitörün yanlardan kavisli olması demek yani aslında birbirlerinden farklı şeyler. 3 farklı panel var IPS-TN-VA bunların arasında IPS öneririm sürekli rekabetçi oyun oynamıyorsan( CS:GO, Valorant tarzı) gerçi yeni çıkan bazı IPS monitörlerde Fast IPS teknolojisi olduğu için TN'yi yakalıyor diyebiliriz. Normal kullanım, dizi-film izlemek ara sıra oyun oynamak için ise kesinlikle IPS almalısın. Curved olup olmaması sana kalmış ama şahsen ben düz ekran seviyorum.

IPS tercih edebilirim. Marka ne önerirsin?
 

SkyRose

Hectopat
Katılım
26 Haziran 2019
Mesajlar
5.868
Makaleler
5
Çözümler
56
Yer
‏‏‏‏‏‏‏‏
Kavisli IPS'ler yok sayılır piyasada.

Renk canlılığına önem veriyor ama kavis de istiyor iseniz yüksek renk gamutuna sahip bir VA öneririm. Standart IPS'lerden çok daha canlı renkler sunacaktır bu tarz monitörler.
 
Yukarı