IPS panel ile IPS level farkı nedir?

Daha fazla  
Merhabalar, başlıkta yazdığım üzere internette laptop araştırması yaparken IPS level panel diye bir şey gördüm ve farklı bir panel olduğunu öğrendim. Fakat tam olarak IPS panelden farkını bulamadım. Aralarında olumlu olumsuz farkı bilen varsa yardımcı olabilir mi rica etsem? Şimdiden yanıtlayan yanıtlamayan herkese teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ürünlerin linkini atabilir misiniz? MSI'ın bazı modelleri TN panel ancak IPS level TN gibi bir adlandırmaları var. TN olsalar da IPS panele yakınlar.
https://www.hepsiburada.com/msi-gf6...-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-pm-HB00000UWWE4 ürün bu. Çıldırmak üzereyim :D tam diyorum ki "oh buldum bu laptopu alıcam"ortaya %45NTCS diye bişey çıkıyor ona göre araştırma yapıyorum tam buldum diyorum bu sefer bütçemi aşıyor bu laptop bütçeme uygun özellikleri de kafi fakat her sitede paneli değişiyor hatta hepsiburada'da bile değişiyor aşağı inerken tanıtım resimlerinde 144hz IPS diyor teknik detaylarda 144hz TN yazıyor yardımınız için de teşekkür ederim
IPS düzeyinde görüş açılarına yakın TN paneller gibi düşünebilirsiniz. Teknik olarak TN denebilir mi bilmiyorum ama özellik olarak böyle düşünebilirsiniz.
:( açısı IPS görüntü kalitesi TN ise sıkıntı. rekabetçi fps oyun oynayanlara yarar ama benim önceliklerimi IPS karşılıyor görüş açısı , renk , doygunluk , canlılık.

Epey üzerinde IPS olduğu yazıyor. MSI websitesinde ise IPS-level yazıyor. Sanırım üstteki mesajımda bahsettiğim durum var bunda.
yıllardır şuan kullandığım asus laptopu kullanırım IPS paneli var bundan önce kullandığım laptop da IPS paneldi. bir yakınımın TN panel monitörlü bir pcsi vardı 10 dakika takıldım ve gerçekten rezalet bir görüntüsü vardı. Sizin dediğiniz gibi bir durum söz konusuysa görüntü bazında farklar olur mu biliyor musunuz ?

Yıllardır şu an kullandığım ASUS laptopu kullanırım IPS paneli var bundan önce kullandığım laptop da IPS paneldi. Bir yakınımın TN panel monitörlü bir PC'si vardı 10 dakika takıldım ve gerçekten rezalet bir görüntüsü vardı. Sizin dediğiniz gibi bir durum söz konusuysa görüntü bazında farklar olur mu biliyor musunuz?

İnternette baktığım kadarı ile IPS Panel'in patenti ile alakalı bir olay sebebiyle IPS yerine IPS-level olarak adlandırılıyormuş. Özellik olarak aynı olsa bile adına IPS bile diyemiyorlar sanırım sadece.

İnternette baktığım kadarı ile IPS Panel'in patenti ile alakalı bir olay sebebiyle IPS yerine IPS-level olarak adlandırılıyormuş. Özellik olarak aynı olsa bile adına IPS bile diyemiyorlar sanırım sadece.
evet ben de öyle bir yazı okumuştum LG'ye aitmiş IPS panel , farklı bir marka üretince IPS level demeyi tercih etmiş. Özellik olarak bir fark yoksa güzel

Geri
Yukarı