IPS panele güneş çarpsa bile ekran kararmıyor mu?

Camın yeri de kötüymüş sende direkt ekrana geliyor. Panel IPS de olsa yine bir tık etkilenirsin diye düşünüyorum. Bence perde ile daha ekonomik bir şekilde çözebilirsin.
1653294646232.png

220x250 perdeyi 82 TL'ye sipariş vermiştim bir ara. Bedavaydı resmen.
Ama yorumları okuyunca siparişi iptal etmiştim. Çok fazla şikayet vardı.
Pişmanım, keşke etmeseydim. Almaya kalksam en az 200 TL şu an.

VA panel kullanmadım ancak 2 monitör kullanıyorum biri TN panel diğeri IPS. Farkın uçurum olduğunu söyleyebilirim.

Bu ışık yansıması ile ilgili konu panel ile değil camın yapısı ile ilgili diye biliyorum. Yanlışım varsa bilen arkadaşlar düzeltsin ancak mat ve parlak yapıda olmasına göre değişiyordu sanki. Ama IPS görüş açısı konusunda çok avantajlı bir panel orası ayrı konu. Burada da demek istediğim şeyi açıklayan bir yazı mevcut.

Panel farkı da önemli ancak kaliteli bir VA orta düzey bir IPS panel monitörü geçebiliyor çoğu zaman.

Monitörün parlaklık değerleri de çok önemli, mesela 250 CD bir monitörü %100'de kullanmak yerine 400 CD bir monitörü %50-60'da kullanmam inan bana çok daha etkili oluyor. Çünkü genellikle 400 CD olanların renk paleti, yansıtma yapmayan cam ve panel teknolojileri de çok daha kaliteli oluyor.

Ama en temiz ve kısa çözüm perde, yukarıdaki kişilere katılıyorum. Başka çözüm olarak masa konumunu pencereye tam ters olan köşeye masayı taşıyarak deneyebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı