IPTV üzerinden maç seytetmenin cezası var mı?

İzleyen hiçbir zaman ceza almaz. İzlettiren ceza alır.
İşleyiş kanunen böyle mi? Ben izleyici ve yayıncıya da ceza kestiklerini okuduğumu hatırlıyorum. Zaten evde takip eden birini nasıl yakalarlar fikrim yok, ayrıca ücretli yayınları illegal yollarla izlemenin hırsızlıktan farkı olmadığını düşünüyorum.

İp üzerinden bulurlarsa ceza yazılabilme olasılığı var diye biliyorum veya yayınlayan sayfa veya kanala yaptırım uygulanır.

Evinde izlersen kişisel olarak ceza almazsın büyük ihtimalle. Ben daha önce böyle bir şey görmedim. Kamusal alanda yayın yapmaya kalkarsan ve tespit edilirsen ceza alırsın. Evinde izlediğin zaman da korsan bir hizmete para ödemiş olursun sadece. Ama bu yayını yapan şirket yakalanırsa büyük ceza alır. Çoğunun sistemleri yurt dışında olduğu için onlar da bunu çok fazla yakalanma ihtimali olmadan yapıyorlar.

Kampanyaları takip ederseniz senelik 1000 lira civarına abonelik başlatabilirsiniz. Görüntü kalitesi , yayın akıcılığı vb daha eğlenceli seyredersiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı