IPv6 yaptığımda internet bağlantısı sağlanmıyor

Hocam TurkNet Forum kullanıcısıyım sanırım IPv6 henüz stabil değil çoğu kullanıcı bazı sitelere girememe sorununu yaşıyormuş ve bu sorunu modem arayüzünden sadece IPv4 seçerek çözüyorlar. Ama bazı kullanıcılar da sorun yaşamıyormuş. Ben de uzun zamandır IPv6 atanmasını bekliyorum umarım sorunsuz çalışır.

Hocam TurkNet Forum kullanıcısıyım sanırım IPv6 henüz stabil değil çoğu kullanıcı bazı sitelere girememe sorununu yaşıyormuş ve bu sorunu modem arayüzünden sadece IPv4 seçerek çözüyorlar. Ama bazı kullanıcılar da sorun yaşamıyormuş. Ben de uzun zamandır IPv6 atanmasını bekliyorum umarım sorunsuz çalışır.
Static IP adresim var ancak bir iki proje denemesi yapacağım. IPv4 yerine yeni protokol yani IPv6 lazım. Tuhaf ancak sonuca deneme yanılma ile ulaştım 😂

TT altyapısı ne yazık ki :(
TP-Link Archer C5v kullanıyorum. Çalışma odama gelen Mi Router 4A Gigabit Edition var.
@qilcotla Merhaba, bu tanımlama süresi ne kadar sürdü?
Turknet Online destek birimine yazdım birkaç gün içinde tanımlamayı yaptılar. Ama TT fiber modem uyumlu olmadığı için IPv6yı kullanamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elimde Huawei HG658 V2 modem var.

Kod:
HG658 V2
Aygıt ID:
00E0FC-R9X7S15305003473
Donanım sürümü:
VER.B
Yazılım sürümü:
HG658V2C163B021

TurkNet tarafından IPv6 tanımlandı. Ayarlardan IPv4&IPv6 seçiyorum hem DHCHP hem de SLAAAC ayrı ayrı seçip denememe rağmen kaydet dediğim zaman hem IPv4 hem de IPv6 bağlandı yazıyor ancak IPv6 test yaptığımda IPv6 bulunamadı hatası alıyorum. Bu sorunu yaşayıp çözümünü bilen biri yardımcı olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı