IPv6'da sayfalar geç yükleniyor

Kadiroaou

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba Recep beyin tavsiyesi üzerine TurkNet'den IPv6 desteği talep ettim. Hızda 10 Mbps düşüş oldu ayrıca web sayfaları, resimler, videolar birkaç saniye daha geç yüklemeye başladı. Özellikle sayfaların geç yüklenmesi sinir bozucu. TurkNet ve modem satıcısına yazdım sorun gözükmediğini yazdı. Bu sorunun bir çözümü var mı ya da IPv6 desteğini geri çekmelerini istesem düzelir mi? Siz bir sorun yaşadınız mı? Modem markası Keenetic.

Son düzenleyen: Moderatör:
IPv6 daha çok genç bir teknoloji web hostingleri sunucular ve altyapı daha hazır değil. Sorun karşıdaki sitede yani sende değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba Recep beyin tavsiyesi üzerine TurkNet'den IPv6 desteği talep ettim. Hızda 10 Mbps düşüş oldu ayrıca web sayfaları, resimler, videolar birkaç saniye daha geç yüklemeye başladı. Özellikle sayfaların geç yüklenmesi sinir bozucu. TurkNet ve modem satıcısına yazdım sorun gözükmediğini yazdı. Bu sorunun bir çözümü var mı ya da IPv6 desteğini geri çekmelerini istesem düzelir mi? Siz bir sorun yaşadınız mı? Modem markası Keenetic.
Bende tam aksine 25 ping aldığım siteler 12 pinge düştü. Yani ciddi bir artış söz konusu.

Hangi siteler geç açılıyor bilgi verir misiniz biraz? Bende kontrol edeyim.

Bunun nedeni çoğu sunucunun hâla IPv4 kullanıyor olması sizden kaynaklı olmaz. Modemden de olabilir.

Bende tam aksine 25 ping aldığım siteler 12 pinge düştü. Yani ciddi bir artış söz konusu.

Hangi siteler geç açılıyor bilgi verir misiniz biraz? Bende kontrol edeyim.

TurkNet'in sitesinden hız testi önceden hız 95 gecikme 4.2 şimdi hız 81 gecikme 5.2 hız ve gecikme kötüleşti ama dert etmiyorum, sorun sayfalarında vs geç açılması.

Yeni konular

Geri
Yukarı