İrade terbiyesi nasıl olur?

seffabullut

Centipat
Daha fazla  
İstisnasız her günümü boş geçirip gece kararlı bir şekilde "yarın düzeltmeye başlayacağım" diyorum.
Bir bakıyorum ertesi gün de aynı.
Bir de gördüğüm her güzel kısa aşık olmam var.
Bu iradesizlikleri nasıl aşacağım ben tavsiyesi olan var mı?
Sırf YouTube'a bile günde 4-5 saat gidiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Değerli zamanının günde 5 saatini video izleyerek harcayan birisin yaşın kaç pek bilmiyorum ama 20 yaş altında olduğunu düşünüyorum, kendini kolayca ulaşabildiğin teknolojik eşyalardan radikal şekilde mahrum bırakıp gününün 5 saatini her hangi bir hobiye harcaman gerek. Boş yapma Kalçanı kaldır ve dediklerimi yap.

Değerli zamanının günde 5 saatini video izleyerek harcayan birisin yaşın kaç pek bilmiyorum ama 20 yaş altında olduğunu düşünüyorum, kendini kolayca ulaşabildiğin teknolojik eşyalardan radikal şekilde mahrum bırakıp gününün 5 saatini her hangi bir hobiye harcaman gerek. Boş yapma Kalçanı kaldır ve dediklerimi yap.
Aga telefon sadece bunlar için yok tuşlu telefona geçmek nasıl bir bakış açısı tam olarak?
Ayrıca bilgisayar da sadece eğlence için yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
işine yarar bu ben planlı bir şekilde iş yapmayı çok sevdiğim için rahatım işlerimi bitirdiğimde tik koyduğum bir defterim var o beni motive ediyor. Herkesin iş yapma biçimi farklı ben sanayide çalıştım belli bir dönem o ortamı gördüğüm için " yapmam gerek " deyip kendimi motive ediyorum istemesem bile. Ayrıca irade eğitimi- jules payot okumanı öneririm yararlı kitap.

Bir de çok fazla YouTube short ve TikTok gibi uygulamalarda çok gezinmeyin 1 dakika içerisinde 20 tane içerik gördüğümüz için odaklanma sorunu yaşıyor beyin yanlış hatırlamıyorsam videoda bahsediyordu.

Boş işleri terket kendini geliştirebileceğin faydalı işlere yönel, gereksiz videolar vs insanı aptallaştırıyor bence, o kadar boş gereksiz işler doluki. Sosyal medyan varsa instagram twitteri kapat gitsin ben yaptım gayet huzurluyum.

İstisnasız her günümü boş geçirip gece kararlı bir şekilde "yarın düzeltmeye başlayacağım" diyorum.
Bir bakıyorum ertesi gün de aynı.
Bir de gördüğüm her güzel kısa aşık olmam var.
Bu iradesizlikleri nasıl aşacağım ben tavsiyesi olan var mı?
Sırf YouTube'a bile günde 4-5 saat gidiyor.
Ben de böyleyim nasıl kurtulcaz

Yeni konular

Geri
Yukarı