Irak'tan gelen Redmi Note 8 Pro'dan kutusu varsa ücret alınır mı?

LeanLove

Decapat
Makaleler
1
Irak'tan bir tanıdığa Note 8 Pro aldırdım. Yarın akşam geliyor fakat bana kutusunu attığını çünkü kontrol olacağını ve eğer kutusunu görürlerse ücret alınacağını söylüyor. Bu doğru mu?

Irak'tan bir tanıdığa Note 8 Pro aldırdım. Yarın akşam geliyor fakat bana kutusunu attığını çünkü kontrol olacağını ve eğer kutusunu görürlerse ücret alınacağını söylüyor. Bu doğru mu?
Telefonun İMEİ kaydı yoksa zaten 4-5 aya kalmaz telefon patlar. (Bomba gibi patlamak anlamında değil, kullanamazsın anlamında.)

Evet doğru. Gerçi İran, Irak gibi ülkelerin sınırlarında rüşvet ile bu olayları halledebilirsin ama bazı personeller sıkıntı çıkarıyor. IMEI işini de rahatlıkla halledersiniz.

Kutu açılmamışsa alınır. Ama kutu çoktan çöpe gitmiş :)

Telefonlardan kutulu olsa da olmasa da 3-4 ay sonra açma ücreti ödeyeceksin ve sanırım kutuyla birlikte getirince ek olarak vergi alıyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı