İrjg uzantısı nedir?

mystick55

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar. İnternetten dosya indirirken sanırım çok zararlı bir şey indirdim. İndirdiğim dosyaya tıkladım ve olanlar oldu. Birden komut ekranı açıldı yazılar çıktı tekrar kapandı işlemci kullanımı 99 oldu vs. vs. En son sadece Windows'un kurulu olduğu diske değil tüm disklerimdeki dosyalar zarar gördü. Formatları değişmiş ve ne resimlerimi ne de videolarımı açabiliyorum. Hepsinin dosya formatı "İRJG" şeklinde olmuş. Ne yapabilirim? Nasıl düzeltebilirim? Bu arada maleware ve anti virüs ile tarattım halen dosyalar bozuk çözümlerinizi bekliyorum teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ransomware yemişsiniz, dosyalar şifrelenmiş. Bazı çözen programlar var ama bu virüs için var mı bilmiyorum, araştırın. En sağlıklısı herşeyi silip tertemiz bir format atmak, dosya kayıpları için yapacak birşey yok gibi.

Windows'un kurulu olduğu diske format attım ancak diğer disklerde dediğim gibi videolar resimler ve hesap şifrelerim var şu an şifrelerin olduğu .txt'lere tıklıyorum anlamsız karakterler çıkıyor dosyalar hep bozulmuş bir çaresi olması lazım yoksa biterim ben :(

Windows'un kurulu olduğu diske format attım ancak diğer disklerde dediğim gibi videolar resimler ve hesap şifrelerim var şu an şifrelerin olduğu .txt'lere tıklıyorum anlamsız karakterler çıkıyor dosyalar hep bozulmuş bir çaresi olması lazım yoksa biterim ben :(

Bu konuya göz atın lütfen. Geçmiş olsun.

Programı açtım az önce ancak format seçemiyorum o sekmeler yok açılan pencerede.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    147,2 KB · Görüntüleme: 38

Önce bu rehberle zararlıyı temizleyin.

Sonrasında bu rehberle şifrelenmiş dosyaları deşifre edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı