Irkçılığa uğruyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Troll konu gibi geldi bana.

Her ortamda uyumlu olmak uyum sağlamak lazım..
Sen uyumsuz davranırsan aşırılık yaparsan ben kürdüm ben şuyum ben buyum dersen yine ırkçılığa uğrarsın ne yazık ki..
ilkokulda hiç unutmuyorum gurbetten dönen bir ailenin oğullarıyla aynı sınıftaydım.. çocuk almanca küfür edip ara sıra almanca yardırıyordu ve bu durum ben dahil bütün öğrencilerin en sinir olduğumuz huyuydu çünkü bir toplulukta aykırılık yapmak göze batar ve insanların dikkatini çeker ve sonucunda dışlanırsın kötülenirsin. Eğer sen başlıktaki gibi insanların yanında Kürt olduğunu fazlasıyla basa basa belli edersen bu haliyle insanların ilgisini dikkatini çeker. Haa eğer topluma dahil olmak istiyorsan dışlanmak istemiyorsan insanların hoşuna gitmeyen şeyleri yapmayacaksın ben oyum ben şuyum bir kere bu kafa yapısından kurtulman lazim. Çünkü ben size kalkıp benim kökenlerim ermeni dersem herkesi soğuturum kendimden. Bu olay atıyorum bir İsrail vatandaşının bir Filistin vatandaşından nefret etmesine benzer. Bizim ülkemizin geçmişinde de terör olaylarıyla ilişkili olan Kürt ırkına ait bir sürü terörist haberlerde ülke medyasına empoze edildi ve ister istemez her insanın aklında kötü bir intiba bırakmıştır ama ben genelleme yapmıyorum yapanlara da saygı duymuyorum. Dediğim gibi her ortama ayak uydurmak lazım ama aşırılık yapmadan ve hele hele mehmetçiklerimizi şehit ederek haberlerde sık sık gördüğümüz teröristlerle anılan bir milleti vurgularsan pek tabii dışlanman dostum. Benim kürt arkadaşlarım yok mu? var.. Hatta en has arkadaşlarım da kürttür adam gibi adamlardır yani ama hiçbirinin bugüne kadar ben kürdüm ben aşiretim dediğini duymadım. Ne bir zaman kürtçe konuştuklarını duydum ne de aykırılık yaptıklarını. Yani uyumlu olmak zorundasın. Çünkü birlikte toplum olarak yaşamak bunu gerektirir

Benim hakiki ve has bir kürt olduğumu çekemedin zat. @KebabAlanya

Hakiki ve has Kürt nedir tekrarlayıp durmuşsun da? İçten içte hakiki ve has olmayan Kürtleri aşağı görüyormuşsun gibi, melez Kürt olunca insandan sayılmıyor zaar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı