IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL "amdkmpfd.sys" mavi ekran hatası

ALPHA TR

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarı uyku moduna alınca veya kapatınca amdkmpfd.sys hatası alıyorum. Bilgisayarda şöyle dosyalar var, silsem de geri geliyorlar.

Ekran görüntüsü 2022-06-28 220304.png

Selam minidump dosyalarını google drive ye yükleyip buraya adresi atın.Yardımcı olacaklarıdır. Minidump Nerede Bulunur? Bu dosya “%SystemRoot%” içinde kilitli dosya olarak görünür , bu dosya'ya erişebilmek için Win + R çalıştır penceresine “%SystemRoot%” komutunu yazarak enter basınız. Dosya yolu ise C:\ Windows altındadır.

Öncelikle kafanıza göre dosya silmeyin. İşi daha berbat hale getireceksiniz.

Çöken dosya amdkmpfd.sys olarak gözüküyor.
DDU ile ekran kartı sürücünüzü temizleyin. Ardından Ekran Kartı üreticinizin kendi sitesinden en son WHQL sürümü kurun.

Ek olarak yüklenemeyen modüller de HdAudio.sys gözüküyor. Anakartınızın destek sayfasından ses sürücülerini güncelleyin.

Bazı yerlere denk geldim orda hatalar var.Sayfalarda onlarada bakabilirseniz iyi olur.Üstad.Burda ben çözümler vermeye çalıştım baktım kimse bakmamış.Ama siz bakabilirseniz iyi olur diye düşündüm.LSD.

Ben bilgisayara temiz format attım düzeldi. Şu anda bir sıkıntı yok ama bence ekran kartı sürücüsünü kurduğum zaman tekrar aynı hatayı alacağım. Çünkü ne zaman driver kudum o zaman hatayı aldım. Yani kurmasam bence daha iyi.

Öncelikle kafanıza göre dosya silmeyin. İşi daha berbat hale getireceksiniz.

Çöken dosya amdkmpfd.sys olarak gözüküyor.
DDU ile ekran kartı sürücünüzü temizleyin. Ardından ekran kartı üreticinizin kendi sitesinden en son WHQL sürümü kurun.

Ek olarak yüklenemeyen modüller de HdAudio.sys gözüküyor. Anakartınızın destek sayfasından ses sürücülerini güncelleyin.

Ben şimdi driver kurunca hatayı almamak için ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben bilgisayara temiz format attım düzeldi. Şu anda bir sıkıntı yok ama bence ekran kartı sürücüsünü kurduğum zaman tekrar aynı hatayı alacağım. Çünkü ne zaman driver kudum o zaman hatayı aldım. Yani kurmasam bence daha iyi.

Ben şimdi driver kurunca hatayı almamak için ne yapmalıyım?
Sürücü kurunca mavi ekran alıyorsanız muhtemelen donanımsal sorun vardır. Kurup deneyin bakalım. Eğer mavi ekran alırsanız gerekli yönlendirmeleri yaparım.

Sürücü kurunca mavi ekran alıyorsanız muhtemelen donanımsal sorun vardır. Kurup deneyin bakalım. Eğer mavi ekran alırsanız gerekli yönlendirmeleri yaparım.

Yaptım ama yıne aynı hatayı aldım. Tekrar format attım.
Mecburen neden oldugunu anlamadım şu an yıne format attım. Düzeldi galiba. AMD ekran kartim artık driver desteklemiyor.

Geri
Yukarı