IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Wiekron

Femtopat
Daha fazla  
Cihaz 1 aydır deli gibi mavi ekran veriyor, her 10 dakikada bir hata alıyorum. Format bile attırmıyordu, ekran kartını değiştirdim. Yeni bir ekran kartı taktım, düzelmedi. RAM'lerin yerini değiştirdim. BIOS'u varsayılana döndürdüm, driverları hepsini güncelledim. MemTest 86'yı yaptım, sorun çıkmadı. Bu mavi ekrandan kurtulmamın yolu var mıdır? Şimdiden teşekkür ederim.

Bu arada şu an 2 saatte bir veriyor hatayı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu arada şu an 2 saatte bir veriyor hatayı.
Tüm dosyaları atar mısınız?
1- DDU ile ekran kartınızı kaldırın ve en güncelini yükleyin.

2-Rehberi uygulayın.

Tüm dosyaları atar mısınız?
1- DDU ile ekran kartınızı kaldırın ve en güncelini yükleyin.

2-Rehberi uygulayın.

Kısıtlama geldiği için yazamadım. Dediklerinizi yaptım fakat düzelmedi.

Ekran kartınız nedir?

Ekran kartınızı sürücüsünden kaynaklı hatalar gördüm. Bu yüzden ekran kartı sürücünüzü kaldır tekrar kur veya güncelleyiniz.

En başta DDU ile var olan sürücünü sil. Sonra ekran kartının kendi sitesinden en güncel sürücüyü indir.

"DISM" rehberini uygulayın.

Anakartın kendi sitesinden chipset sürücüsü var. Oradan chipset güncelleyin.

Eğer dediklerimin sonucunda gene mavi ekran alıyorsanız temiz bir kurulum yapın ve dediğim şeyleri güncelleyin.

Ekran kartınız nedir?

Ekran kartınızı sürücüsünden kaynaklı hatalar gördüm. Bu yüzden ekran kartı sürücünüzü kaldır tekrar kur veya güncelleyiniz.

En başta DDU ile var olan sürücünü sil. Sonra ekran kartının kendi sitesinden en güncel sürücüyü indir.

Eğer dediklerimin sonucunda gene mavi ekran alıyorsanız temiz bir kurulum yapın ve dediğim şeyleri güncelleyin.
ddu ile silip tekrar orijinal güncel sürümü yükledim. ekran kartım asus 1660 süper 6gb.
Ekran kartınız nedir?

Böyle bir hata aldım. Dosya bulunamadı diyor. Çip seti dün yükledim. O nu yükleyince biraz düzeldi artık en az 2 saat mavi ekran vermiyor ama yine arada veriyor.

Son düzenleme:
Kullandığın klavye,fare tarzı şeyleri USB'ye bağlıyorsun onları farklı bir USB'ye bağla. Yani kısaca USB'den çıkart başka bir USB'ye tak.

"sfc /scannow" rehberini uygula.

Bir daha ekran kartı sürücünü kaldırıp yüklemeyi dene.

En başta DDU ile var olan ekran kartı sürücünü sil. Sonra aşağıda verdiğim sürücüyü indir.

Sürücü.

DDU rehberi.

Acaba dediklerimi uyguladınız mı? Eğer uyguladıktan sonra mavi ekran almadıysanız çözüm olarak işaretleyin. Eğer tekrar mavi ekran aldıysanız minidump dosyanı paylaş.
Son durum nedir? Eğer uzun süredir mavi ekran almıyorsan çözüldü olarak işaretle.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı