IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL Mavi ekran hatası

WoxLy

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba başlıkta da görüldüğü gibi bilgisayarım mavi ekran vermeye başladı. İlk başta ciddiye almadım fakat çok fazla artmaya başladı hem "IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL" hem de "KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE" hataları verdi. Minidump Dosyası incelerseniz sevinirim. Cidden çok uğraştırmaya başladı, bilgisayara 2 kere format attım değişen bir şey yok. @Recep Baltaş abi inceleyebilirsen sevinirim, videonu izledim fakat yine yapamadım.

Yeniden selam @Bora Dere dediğin gibi işlemciyi söktüm ortalama 5 dakika pinlere baktım hiçbir yamuk pin görmedim. Yedek bir termal macunum olmadığı için termal macunu yenileyemedim fakat termal macun hala kurumamış ve akışkandı. İşlemciyi taktım fan vidalarını eşit şekilde vidaladım. Bilgisayar açıldığına göre işlemcide sorun yok gibi gözüküyor. O halde tüm sebep anakarttan mı kaynaklanıyor?

İşlemcide yamuk pin yoktu diye onu atlamak olmaz hemen. Ben sadece servislik olmayan, bizim yapabileceğimiz işlemleri sıralamıştım. O halde işlemciyi ve anakartı servise gönderin. Gerekli testleri yapsınlar, hata bulunursa değiştirsinler.

İşlemcide yamuk pin yoktu diye onu atlamak olmaz hemen. Ben sadece servislik olmayan, bizim yapabileceğimiz işlemleri sıralamıştım. O halde işlemciyi ve anakartı servise gönderin. Gerekli testleri yapsınlar, hata bulunursa değiştirsinler.

İncehesap'ın beni bu kadar uğraştıracağını tahmin etmezdim bir daha oradan ürün almam herhalde. Yardımların için teşekkürler.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı