IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Ozan SAYGI

Decapat
Daha fazla  
Ara ara mavi ekran hatası alıyorum. Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler. Minidump dosyayalarını OneDrive'dan paylaştım.
Adresi: minidump.rar

Ekran Görüntüsü (682).png
Ekran Görüntüsü (682).png

Son düzenleyen: Moderatör:
SFC/scannow ve DISM komutlarını deneyebilir misiniz?
Sanırım OneDrive tarzı bir bulut yazılımından kaynaklı.
BattlEye kaldırın.
360 Total Security şimdilik kaldırın. Sorun çözüldükten sonra tekrar kurabilirsiniz.

360 Total Security yüklü değil. Arma 3'ün hile programı sanırım BattlEye. Düzelmezse kaldırabilirim. Teşekkürler. Dün arızayı verdiğinde Arma 3 oynamıştım. Oyunu kapadıktan sonra TeamSpeak programını kapattığım anda mavi ekran vermişti.

Açabilirsiniz. Devam ederse kapalı bırakırsınız.

Sistemde depolama olarak ne var? HD Tune Pro ile quick scan kapalı şekilde error scan yapıp sonuçlarını ve sağlık bilgilerini paylaşın. Outbyte PC Repair'ı kaldırın. Ekran kartının modeli neydi? Onda da sorun olma ihtimali var. Sürücüyü kaldırıp temiz kurmak gerekebilir.

Depolama olarak SSD ve iki tane hard disk var. Ekran kartı modeli RTX 2060 NVIDIA. Outbyte PC Repair'i kaldırdım. Ekran kartındaki sıkıntı ekran kartı arızası mı yoksa ekran kartının yazılımıyla mı ilgili acaba? Şu an ekran kartının garantisi devam ediyor. Servise göndermeli miyim? Dediğiniz programı indirip bir tarama yapacağım.

Ekran kartının kendisinde arıza olduğunu düşünmüyorum. Sürücüsünü DDU ile kaldırıp verdiğimi kurun.

HD Tune Pro testini 3 depolama aygıtı için de yapın, üçünün de sonuçlarını paylaşın. Outbyte PC Repair gibi zımbırtıları kullanmanızı önermiyorum.

Bora Bey tekrar merhaba. Depolama aygıtlarının testlerini yaptım. Windows SSD'de yüklü. Toshiba SSD olan. Ekran kartını da güncelledim. Hard disklerin birinde bir ısınma uyarısı verdi. Tam emin değilim ama ek depolama alanı oluşturması için bu diski (ısınma uyarısı veren) bozulan bir laptoptan alıp takmıştım.

17-Haziran-2021_15-46.png
17-Haziran-2021_20-24.png
17-Haziran-2021_20-26.png
18-Haziran-2021_02-19.png
18-Haziran-2021_02-20.png

Mümkün. 2.5"lik bir HDD ve eski bir model gibi duruyor. ST500DM002-1BD142'nin sağlık bilgilerini paylaşmamışsınız, bir şey yok sanırım. O HDD'nin kasadaki konumu nasıl? Önünde hava almasını engelleyen kablo benzeri unsurlar varsa düzenleyin, mümkünse önüne bir fan ekleyin. En önemli parametrelerden biri değil gibi ama önlem alalım.

Mümkün. 2.5"lik bir HDD ve eski bir model gibi duruyor. ST500DM002-1BD142'nin sağlık bilgilerini paylaşmamışsınız, bir şey yok sanırım. O HDD'nin kasadaki konumu nasıl? Önünde hava almasını engelleyen kablo benzeri unsurlar varsa düzenleyin, mümkünse önüne bir fan ekleyin. En önemli parametrelerden biri değil gibi ama önlem alalım.

ST500DM002-1BD142'de herhangi bir sorun yoktu Bora Bey. Söylemeyi unutmuşum. Uyarı veren HDD'nin kasanın ön tarafında yalnız ön tarafı açık değil, fan da yok önünde. Kasanın önünü bir açabilirsem düzelteceğim.

Sonuç olarak bu mavi ekran hataları her defasında farklı sebeplerden oluyor sanırım. Ne dersiniz?

Şimdilik öyle görünüyor gibi. Belki de önceden de sorun olmasına rağmen görünmemiştir. Fazla ısınan HDD'nin bağlantısını kesip sistemi bir süre öyle kullanır mısınız? Sorun çıkmazsa sebebinin ısınan HDD olduğuna emin olabiliriz.

Şimdilik öyle görünüyor gibi. Belki de önceden de sorun olmasına rağmen görünmemiştir. Fazla ısınan HDD'nin bağlantısını kesip sistemi bir süre öyle kullanır mısınız? Sorun çıkmazsa sebebinin ısınan HDD olduğuna emin olabiliriz.

Çok teşekkürler.

malesef tekrardan mavi ekran hataları almaya devam ediyorum.Yeni konu açtım ve minidump dosyalarını paylaştım

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı