IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL mavi ekran hatası

onursarar

Femtopat
Daha fazla  
Daha önce de paylaştığım sorun tekrar etti. Windows'u formatladım sadece. Google Chrome, Epic Games, Steam ve Discord kurdum ancak mavi ekran aldım tekrar.
Memtest86 ile RAM'lere baktım, hiçbir sorun yok.
Bilgisayarı aldığımdan beri aynı sorun.
Dump klasörü:
Güncelleme: Aygıt yöneticisinde bulunan "AMD PSP 11. Device" adlı cihaz güncel gözükmemekteydi. Yongaçip set güncellemesi yaptım "AMD Support" üzerinden. Sorunun başka kaynaklı olduğunu düşünüyorsanız başka çözüm önerilerinizi beklerim. Eğer uzun süre hata almazsam tekrar güncelleme yapacağım.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    1,9 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleme:
Kod:
SFC /scannow
DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
Bu kodları Cmd'yi yönetici olarak başlatıp sırasıyla girin her kodu yazdığınızda işlemin tamamlanmasını bekleyin. Riot Client'i kaldırın. Birde sanırım Windows'u KmSpico ile etkinleştirdiniz değil mi?

Kod:
SFC /scannow
DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
Bu kodları CMD'yi yönetici olarak başlatıp sırasıyla girin her kodu yazdığınızda işlemin tamamlanmasını bekleyin. Riot Client'i kaldırın. Bir de sanırım Windows'u KMSpico ile etkinleştirdiniz değil mi?

Hayır Windows deneme sürümünde. Üstte belirtiklerinizi yaptım. Sonuç olumlu olursa ekleme yapacağım.

Bilgisayar ortalama 10-12 saattir açık ve mavi ekran hatası almadım. Eğer aynı sorunu yaşayan arkadaş varsa Yonga çip set güncellemesi yapsın. Bilgisayarı aldığımdan beri her şeyi denedim, çözemedim. İlk defa güncelledim yonga çip setini ve düzeldi gibi gözüküyor.
Arkadaşlar sorun tekrar etti minidump aşağıda.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı