IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL Mavi ekran hatası

Hız aşırtma sebep olabilir fakat APU sistemlerde bellek frekansları bu kadar önemliyken bunu default yani 1600 mhz'e geri alırsam nasıl performans alabilirim ki

1600 Mhz yeterli. Şu anda 800 Mhz DDR2 cihazdan yazıyorum. Gayet stabil çalışıyor. Tabi render alma gibi işlemler için bellek hızı önemli. Günlük kullanım için gözle görülür fark görmezsiniz. Sisteminizin kararlı çalışma şartlarını Prime95 testi yapıp deneme yanılma yolları ile bulabilirsiniz.

Dünden beri bellek 2400 MHz'de fakat ekran kartına atadığım 2 GB belleği otomatiğe çektim ve bilgisayarda aldığım çoğu sorun düzeldi. Sanırsam bundan kaynaklıymış bazı şeyler. İlginiz için teşekkürler.

ekran kartına atadığım 2 gb belleği otomatiğe çektim
Bellek yetersizliği varsa veya arızalı durumlarda problem yaşatır. Bu gibi şeyleri konu açarken bildirin BIOS ve yazılım değişikliklerinizi. Tekrar alırsan dump paylaş.

Bellek testini yapmadan önce bir şey sormak isterim eski mesajımda belirttiğim gibi 2400 mhz XMP modda çalışıyor ramlar, moddan çıkarırsam 1600 mhz ye düşecek oyunlarda performans kaybı yaşar mıyım ?

Ve eğer bu yaşadığım sorunlar XMP modu yüzündense ben 2400 mhz kullanamayacak mıyım, eğer kullanamayacaksam bunun nedeni nedir ?

BIOS'ta oyun oynamıyorum bu sistem buradaki "1500 TL'ye oyun PC'si" adlı makalenin bir üstü ve APU sistemlerde RAM'in böyle yapılması gerektiği yazıyordu o yüzden böyle.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı