Irql_Not_Less_Or_Equal Mavi ekran sorunu

Oğuz Ziya

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. 4 yıldır kullandığım sistemimi yükseltmek istedim ve birkaç parça OEM ürün satın aldım. Fakat istediğim verimi alamadım. Çünkü sürekli mavi ekran sorunuyla karşılaştım. Sorunun yeni aldığım parçalardan kaynaklandığını düşündüğüm için aldığım parçaları servise gönderdim. Fakat az önce Torrent'den Football Manager 2013 indirmeye çalışınca başlıkta belirttiğim mavi ekran sorunu ile karşılaştım. Beni şaşırtan Torrent'i ile ne zaman bu oyunu indirmeye çalışırsam mavi ekran hatası alıyorum. Dün akşam Battlefield 3 oynarken bile hiç sorun yaşamadım. Güç kaynağı sorunlu olabilir mi? Bazen verdiği gücü kestiğini duydum, bu yüzden mavi ekran alınabiliyormuş ama kimileri de "güç kaynağı sorunluysa sistem direkt kapanır." diyorlar.

Şu an takılı sistem:
Intel Core 2Quad Q9400 2.66Ghz
Msi G31M3 V2 Anakart
650Watt +80 PSU
AMD HD6850
4GB 800Mhz DDR2 RAM

Servisteki Parçalar ile:
Intel Core 2Quad Q9400 2.66Ghz
Asus P5G41T-M LX
8GB 1333Mhz Gskill DDR3 RAM
650Watt +80 PSU
AMD HD6850

İki sistemle de başlıkta belirttiğim sorunu yaşıyorum. Fakat alttaki sistem ile her daim yaşıyorum. Yukarıdaki sistemde sadece torrent ile belirttiğim oyunu indirmeye çalıştığımda yaşıyorum. Bu sorunun çözümü nedir? Lütfen yardım edin. 3 aydır hiç keyif alamıyorum bilgisayarımdan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki ben hiç overclock yapamayacak mıyım bu anakart ile ? Asus'un kendi programı Turbo Key ile yapsam sorun yaşar mıyım?

Ayrıyeten eklemek isterim; Intel Core 2 Quad Q9400 2.66Ghz, AMD HD6850, 8GB 1333Mhz RAM ile World of Warcraft 40 FPS'lere kadar düşmekte. Grafiklerin yoğun olduğu bölgelerde değil de, arkaplanın yoğun olduğu bölgelerde kasma yapıyor. Kalabalık ortamlarda kasıyor. Sizce işlemciden mi kaynaklanıyor ? Bana öyle geliyor fakat oyunun istediği işlemci de Core 2 Duo 2.2Ghz'lik bir işlemci. Daha yeni format attım, sürücüleri yeniledim fakat sonuç değişmedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı