MacBook Air M1 vs Matebook D16

Ekto Oktan

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, bu son günlerde kendime yeni bir bilgisayar almayı düşünüyorum ve iki model arasında sıkışıp kaldım. Bu sebepten dolayı konu açtım. Önerilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim, teşekkürler.

MacBook Air M1 8/256 GB.
Huawei Matebook D16 16/512 GB.

Bu iki modelin arasında kalmış durumdayım. Şimdiden önerileriniz için çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba, bu son günlerde kendime yeni bir bilgisayar almayı düşünüyorum ve iki model arasında sıkışıp kaldım. Bu sebepten dolayı konu açtım. Önerilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim, teşekkürler.

MacBook Air M1 8/256 GB.

Bu iki modelin arasında kalmış durumdayım. Şimdiden önerileriniz için çok teşekkür ederim.
Bence M1. Ne amac ile kullanacaksiniz?

MacOS'a yabancı değilseniz veya sorun yaşayacağınızı düşünmüyorsanız şu an için en güzel seçeneklerden bir tanesi. Tek handikapı 3d, cad veya cam gibi profesyonel uygulamaların çoğunun henüz m1 veya rosetta desteği yok. Windows tercih edecekseniz D16'da güzel bir bilgisayar.

MacBook Air M1 8/256 GB.

İş: MacBook.
F/P: Matebook.
Bütçeniz var ise MacBook kesinlikle.

Bence M1. Ne amac ile kullanacaksiniz?
Öncelikle bilgisayarı ne amaçlı kullanıcağımı söyleyeyim ben işim gereği oyunlarda dijital ürünler satıyorum mesajlarımı okumam maillerime bakmam notları tutmam fiyat araştırması için internette gezinmem gerekiyor ve elimdeki bilgisayar bunları hızlıca yapmama olanak tanımıyor.

Mac düşünmemin sebebi senelerdir Windows kullanıcısıyım ve Mac'in iş anlamında gerek hafiflik gerek mobilite anlamında çok yardımcı olduğunu söylüyorlar o nedenle tercih etmek istiyorum sizin öneriniz olan model nedir?
İş: MacBook.
F/P: Matebook.
Bütçeniz var ise MacBook kesinlikle.

Bütçe mevcut tek korkum senelerce Windows kullanmış biri olarak Mac ekosistemine adapte olamamam.
Mac book a Bootcamp Windows kuruluyor bunu unutma sadece Windows için D 16 alma.

Bootcamp M1 işlemci bilgisayarlarda desteklenmiyor diye biliyorum.

Öncelikle bilgisayarı ne amaçlı kullanıcağımı söyleyeyim ben işim gereği oyunlarda dijital ürünler satıyorum mesajlarımı okumam maillerime bakmam notları tutmam fiyat araştırması için internette gezinmem gerekiyor ve elimdeki bilgisayar bunları hızlıca yapmama olanak tanımıyor.

Mac düşünmemin sebebi senelerdir Windows kullanıcısıyım ve Mac'in iş anlamında gerek hafiflik gerek mobilite anlamında çok yardımcı olduğunu söylüyorlar o nedenle tercih etmek istiyorum sizin öneriniz olan model nedir?

Bütçe mevcut tek korkum senelerce Windows kullanmış biri olarak Mac ekosistemine adapte olamamam.
Biraz kullandıktan sonra alisirsiniz diye dusunuyorum ama emin degilim. Durumunuza gore alistiginizi varsayarsak kesinlikle M1 tercih ederdim.

Geri
Yukarı