İş Bankası İlk İmza Kısıtlaması

EFT açılmıyor sanırım. Ama İlk İmza kullandığım zamanlarda şube aracılığıyla "Vadesiz Altın Hesabı" açtırmıştım. Garanti Bankası kullanırsanız hiçbir kısıtlama yok. İsteğinize göre her hesabı açabilirsiniz.

Paramı babamın hesabına yatırdım. Eğer istiyorsan kartı açtığın velin ile gittiğinde normal hesap gibi istediğin özelliği açtırabiliyorsun. Ben uğraşmak istemedim.
Normal hesap gibi açtırmayı 18 yaşınıza geldiğinizde yapabiliyorsunuz onun dışında hesabınız İlk İmza hesabı olarak kalır.

Kendinize ait IBAN numaranız oluyor mu?
Normal hesap gibi her şeyi. Yalnızca bazı şeyleri kısıtlı. Örneğin döviz alıp satmak gibi. Onu da hangi velinle hesap açtıysan o gidip şubeden kısıtlamayı kaldırıyor. Ya da müşteri hizmetlerinden. Yaşını doldurduğunda gidip yeni sözleşmeyi imzalayıp hesabını normal hesaba yükseltiyorsun.

Normal hesap gibi her şeyi. Yalnızca bazı şeyleri kısıtlı. Örneğin döviz alıp satmak gibi. Onu da hangi velinle hesap açtıysan o gidip şubeden kısıtlamayı kaldırıyor. Ya da müşteri hizmetlerinden. Yaşını doldurduğunda gidip yeni sözleşmeyi imzalayıp hesabını normal hesaba yükseltiyorsun.
Her şubede açabilir miyiz yoksa merkez şubelere mi gitmek gerekiyor?

Arkadaşlar 6 ay önce araştırdığımda bu hesaba yıllık ücret getirmişler diye duydum. Birikim hesaplarında (hele çocukların az az koyduğu hesaplarda) bunlar çok ciddi para erimesine sebep oluyor. Bir araştırmanızı öneririm bu durumu eğer kaldırıldıysa bir sorun yok ama böyle bir şey varsa sorun olabilir. Verimli olmaz yani.

Arkadaşlar 6 ay önce araştırdığımda bu hesaba yıllık ücret getirmişler diye duydum. Birikim hesaplarında (hele çocukların az az koyduğu hesaplarda) bunlar çok ciddi para erimesine sebep oluyor. Bir araştırmanızı öneririm bu durumu eğer kaldırıldıysa bir sorun yok ama böyle bir şey varsa sorun olabilir. Verimli olmaz yani.
Benden yıllık ücret almadılar.

Geri
Yukarı