İş Bankası Kültür Yayınları neden ucuz ve kısa?

fuNuf

Hectopat
Daha fazla  
Amazon'da çok ucuz fiyatlarda satılıyor İş Bankası'nın kitapları. Almak istedim ama bir şey fark ettim. Mesela can yayınlarından hayvan çiftliği kitabını alırsanız 5.49 TL verirken İş Bankası yayınlarında bu fiyat 3.99 TL.
1627319413108.png
Sayfa sayılarını karşılaştırdığım zaman İş Bankası 104 sayfayken can yayınları 152 sayfa. İş Bankası kitapları kısaltılmış olarak mı satıyor yoksa punto ve sayfa boyutundan mı değişiyor sayfa sayısı? Belki Can Yayınları'nda resim falan da olabilir.
1627319496569.png
Her neyse asıl sorum şu: İş Bankası kültür yayınları kitapları kısaltılmış ya da eksik metin ile mi satılıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende henüz tam çözebilmiş değilim ama işime geliyor sanırım vergiden muaf olduğu için.

İş Bankası Yayınları çok ciddi bir yayınevidir merdiven altı yayınlarla karıştırma. Kesinlikle eksik sayfa vb. sorunlar olamaz, ki olsaydı şimdiye kadar çoktan gündeme gelirdi. Kitaplar arasında böyle farklar olabilir her yayınevi aynı düzenlemeyle çıkmıyor. Nispeten ucuz olmalarının bir sebebi de arkasında banka olması tabi.

İş Bankası Yayınları çok ciddi bir yayınevidir merdiven altı yayınlarla karıştırma. Kesinlikle eksik sayfa vb. sorunlar olamaz, ki olsaydı şimdiye kadar çoktan gündeme gelirdi. Kitaplar arasında böyle farklar olabilir her yayınevi aynı düzenlemeyle çıkmıyor. Nispeten ucuz olmalarının bir sebebi de arkasında banka olması tabi.
İnternetten PDF'sine baktım 40 sayfa resim var Can Yayınlarında. Fark resim olsa gerek.

Can Yayınlarından aldım ama daha okumadım. Kitapta resimler var, aradaki fark bu olabilir. İş Bankasını görmemiştim, görsem o yayından alırdım.

Farklar şunlar: Can yayınları ek olarak çevirmen notu ve kitabın tarihi hakkında ek yazılar koyuyor birkaç sayfa, birde bazen resimler koyuyor. Geçenlerde aynı anda kafkanın dönüşümünün iki baskısıda geçmişti, çevirme tarzı dışında can yayınlarında birkaç ek sayfa vardı (çevirmen notu, yazarın diğer kitapları, vb.) Özet: İstediğiniz baskıyı alabilirsiniz ben olsam dış görünüşlerine göre alırdım. (Hortlattığım için kusura bakmayın)
Farklar şunlar: Can yayınları ek olarak çevirmen notu ve kitabın tarihi hakkında ek yazılar koyuyor birkaç sayfa, bir de bazen resimler koyuyor. Geçenlerde aynı anda Kafka'nın dönüşümünün iki baskısı da elime geçmişti, çevirme tarzı dışında can yayınlarında birkaç ek sayfa vardı (çevirmen notu, yazarın diğer kitapları, vb.) Özet: İstediğiniz baskıyı alabilirsiniz ben olsam dış görünüşlerine göre alırdım. (hortlattığım için kusura bakmayın)

Yeni konular

Geri
Yukarı