İş Bankası'ndan ziraata EFT sürssi

Viora

Decapat
Herkese merhaba. Bugün bir bilgisayar parçasına alıcı çıktı para transferin ekran görüntüsünü gönderdi lakin 2 3 gün süreceğini söyledi... 3 gün EFT sürer mı? Çok garip bir olay. Para hesabıma düşene kadar ürünü kargolamayacağımı söyledim kendisine... Sizin fikriniz?

Vavien.

Petapat
Makaleler
6
Yer
İstanbul
Ekran görüntüsünü biz de görebilir miyiz? Çünkü ben hayatımda 3 gün süren EFT görmedim. Gidip cuma günü 17.01'de yapmadığınız sürece 3 gün sürmemesi lazım. Kaldı ki günümüzde farklı sistemlerle hafta sonu bile para göndermek mümkün.

smarst

Kilopat
Yer
Manisa
@Viora İş Bankası kullanıyorum, EFT işlemleri 1 dakika sürüyor. Duyduğuma göre Swift transferlerini bile 1 gün içerisinde gerçekleştiriyormuş. İşlem tutarı 2000 TL altındaysa FAST ile gönderim istersiniz ve anında transfer gerçekleşir. Eğer meblağ biraz yüksekse banka gönderenden onay almak isteyebileceği için birkaç saat sürebilir.
Benim önerim hesaba tutar geçmeden ürünü göndermeyin ve açıklama kısmında ne yazdığına dikkat edin.

KS
KS
Viora

Viora

Decapat
Hocam 170 tl lik bir mebla söz konusu. Gönderen kişi bunu gönderdi (kendim kart iban ve ad sansürledim) Bunu gönderdikten sonra göndermemi istedi ürünü lakin reddettim. Hesabıma yansıması 3 gün bulurmuş

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220118-135859_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20220118-135859_WhatsApp.jpg
    35 KB · Görüntüleme: 40

Vavien.

Petapat
Makaleler
6
Yer
İstanbul
Bu dekont falan değil. Talimat. Talimatı size ekran görüntüsü gönderdikten sonra iptal edebiliyordur. O bankayı kullanmadığım için kesin bilmiyorum ama kullandığım bankalarda bu durum söz konusu.

Para gelmeden kargolamayacağınızı söylemişsiniz. Aceleniz yoksa oturup bekleyin. Söylediği süre dolduğunda gelmediğini belirtin.

smarst

Kilopat
Yer
Manisa
@Viora Ürünü göndermeyin @Vavien. 'nin dediği gibi talimat girişi yapılmış. Talimat süresinden önce dilediği zaman iptalini gerçekleştirebilir. Hatta hemen sonrasında iptal etmiş bile olabilir.
Ben olsam satış işlemini iptal ederdim bu durumdan sonra hiçbir şekilde o kişiye satış yapmazdım.

KS
KS
Viora

Viora

Decapat
Yani hocam kişi 21 ocata ulaşacak diyor bu baya tuhaf.
@Viora Ürünü göndermeyin @Vavien.'nin dediği gibi talimat girişi yapılmış. Talimat süresinden önce dilediği zaman iptalini gerçekleştirebilir. Hatta hemen sonrasında iptal etmiş bile olabilir.
Ben olsam satış işlemini iptal ederdim bu durumdan sonra hiçbir şekilde o kişiye satış yapmazdım.

Haklısınız teşekkürler. Kendisine 21 ine kadar bekleyeceğim ulaştığı gün gönderirim beklerseniz alırsınız dedim. Başka çare yok. ya da iptal edelim dedim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220118-143600_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20220118-143600_WhatsApp.jpg
    51,4 KB · Görüntüleme: 39
Yukarı