İş Bankası'nın iptal edilen siparişten taksit alması

• Konuyu başlatan akt
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 317

akt

Hectopat
Yer
İstanbul
Amazon yurt dışından aldığım bir ürün vardı 1500 TL'lik. Ürünü aldıktan sonra taksitlendirmesini Maximum Mobil üzerinden yaptım, sonra vazgeçtim ve Amazon'dan siparişi iptal ettim. Siparişin iptali yapıldığı hesapta gözüktü ancak taksitlendirmeyi iptal etmedi ve 4. taksitin 3. taksitindeyim. Bu konu hakkında Güngören şubesinin İş Bankası yetkilileri işinden habersiz vasıfsız elamanlardı özellikle satış danışmanı bana önceden yaptığım siparişlerimin iadesi yapıldığını söyleyerek resmen dalga geçti. Şu an ki iade gerçekleşmemiş siz de gördünüz dediğimde biz bir şey yapamayız müdürlüğe gidin dedi. Bu konu hakkında tüketici mahkemesine başvuru yapabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şubeye uğraşmadan direkt müşteri hizmetlerini arayın hocam.

Genelde.

Amazon yurt dışından aldığım bir ürün vardı 1500 TL'lik. Ürünü aldıktan sonra taksitlendirmesini Maximum Mobil üzerinden yaptım, sonra vazgeçtim ve Amazon'dan siparişi iptal ettim. Siparişin iptali yapıldığı hesapta gözüktü ancak taksitlendirmeyi iptal etmedi ve 4. taksitin 3. taksitindeyim. Bu konu hakkında güngören şubesinin İş Bankası yetkilileri işinden habersiz vasıfsız elamanlardı özellikle satış danışmanı bana önceden yaptığım siparişlerimin iadesi yapıldığını söyleyerek resmen dalga geçti. Şu an ki iade gerçekleşmemiş siz de gördünüz dediğimde biz bir şey yapamayız müdürlüğe gidin dedi. Bu konu hakkında tüketici mahkemesine başvuru yapabilir miyim?

İadeler kredi kartına peşin olarak yapılıyor siz sonradan taksitlerini ödüyorsunuz en azından Bankkart'ta öyle ama eğer siz gene de bir iade görmediyseniz tabii ki hakkınızı arayın ama iyi bir kontrol edin.

Bir ara Ziraat Bankası için iade işlemi yapmıştım, 1500 TL ürünse 1500 TL direk borçtan düşmüştü ama taksitler diğer aylarda devam etmişti. Müşteri hizmetleri ile görüştüm ettim, diğer ayların ödemesi daha tanımlanmadığı için nakit avans olarak yatmış maalesef bir şey yapamayız demişlerdi. Sizin paranız toplu olarak yattiysa sistem aynıdır hocam.

Genelde.
İadeler kredi kartına peşin olarak yapılıyor siz sonradan taksitlerini ödüyorsunuz en azından Bankkart'ta öyle ama eğer siz gene de bir iade görmediyseniz tabii ki hakkınızı arayın ama iyi bir kontrol edin.
Aynen tam olarak yaşadığım olay.

Banka senin kredine 1500 yatırıyor sen o taksitleri ödemeye devam ediyorsun maalesef böyle bir şey var

Bir ara Ziraat Bankası için iade işlemi yapmıştım, 1500 TL ürünse 1500 TL direk borçtan düşmüştü ama taksitler diğer aylarda devam etmişti. Müşteri hizmetleri ile görüştüm ettim, diğer ayların ödemesi daha tanımlanmadığı için nakit avans olarak yatmış maalesef bir şey yapamayız demişlerdi. Sizin paranız toplu olarak yattiysa sistem aynıdır hocam.

Benim de :)

İlgili taksit gelecek zaman diliminde geri iade edilecektir diye düşünüyorum.
Hocam normalde taksit taksit iade etmeleri gerekir iade etmediler. Bütün ödemeyi yaptıktan sonra iade etmelerini de beklemiyorum açıkçası öyle bir şey hiç duymadım.

Banka senin kredine 1500 yatırıyor sen o taksitleri ödemeye devam ediyorsun maalesef böyle bir şey var
Hocam öyle bir şey yapmadılar.
Şubeye uğraşmadan direkt müşteri hizmetlerini arayın hocam.
Çok kez aradım müşteri hizmetleri şubeden beter.

Hocam dediğim gibi herhangi bir bakiye gelmemiş peşin olarak yada taksit olarak.

Hocam normalde taksit taksit iade etmeleri gerekir iade etmediler. Bütün ödemeyi yaptıktan sonra iade etmelerini de beklemiyorum açıkçası öyle bir şey hiç duymadım.

Hocam öyle bir şey yapmadılar.

Çok kez aradım müşteri hizmetleri şubeden beter.

Hocam dediğim gibi herhangi bir bakiye gelmemiş peşin olarak ya da taksit olarak.

Kesinlikle eminseniz o zaman hakkınzı arayın veya mahkemeyle korkutun o zaman r yapıyorlar.

Kredi kartı nakit avans geçmişine de baktınız mı hocam? Direk önceki ayın borcundan düşebilir borç ödeme geçmişine de bakın.

Geri
Yukarı