İş başvurusu yaparken ön yazı metni olarak nasıl bir yazı yazılmalı?

8bitlikadadam

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Yazılımcı, Grafik ve Web Tasarımcı, UI Artist, Tır şoförü 😀
8,5 yıldır kendi alanında iş bulamayan biriyim ve artık hatayı kendimde aramaya başladım. Galiba insanlara kendimi iyi tanıtamıyorum/satamıyorum. İnsanlara arayüz tasarımı ve önyüz kodlaması alanlarında hizmet vermek istiyorum fakat hiç geri dönüş olmuyor. Siz nasıl yapıyorsunuz veya yapardınız?

25 yildir grafik-web/tasarim/front-end web developer, Art Director ve son 5 yildir Silicon Valley'de UI/UX Architect pozisyonunda calisan biri olarak sana onerim;

- Kendini iyi pazarlamaya bak.. Ozguven bir isyerinin istedigi en onemli seydir.
- Butun calismalarini degil, en iyi calismalarini sergile. Portfoy en cok ilgi ceken sey. Ben bir cok isimi daha CV'mi iletmeden aldim, insanlar calismalarina bakar ve nasil biri oldugunu yorumlar.
- Kendini her gun gelistirmeye bak, Yeni yeni bir cok teknoloji cikiyor, onlari ogrenmeye bak.
- Sadece tek bir alanda yurume. Arayuz tasarimi denen sey, kullanici deneyiminden gelir. Mobil dunyaya da hakim olman gerekir.
- On metin'de kendinden bahsederken, gercekten kendinden bahset. Islerinden bahsetme. Islerinden bahsedilen kisim CV'dir.
- CV'de de, islerinde calistigin pozisyonu ve kullandigin teknolokileri belirten kisa paragraflar halinde calisma hayatindan bahset. Sadece bir kac kelime ile gecistirme.
- CV'nin sonunda mutlaka bildigin teknolojiler ve kullandigin araclari keyword olarak yaz.

Istersen benim CV'min ve on yazimin bir ornegini paylasabilirim.

25 yildir grafik-web/tasarim/front-end web developer, Art Director ve son 5 yildir Silicon Valley'de UI/UX Architect pozisyonunda calisan biri olarak sana onerim;

- Kendini iyi pazarlamaya bak.. Ozguven bir isyerinin istedigi en onemli seydir.
- Butun calismalarini degil, en iyi calismalarini sergile. Portfoy en cok ilgi ceken sey. Ben bir cok isimi daha CV'mi iletmeden aldim, insanlar calismalarina bakar ve nasil biri oldugunu yorumlar.
- Kendini her gun gelistirmeye bak, Yeni yeni bir cok teknoloji cikiyor, onlari ogrenmeye bak.
- Sadece tek bir alanda yurume. Arayuz tasarimi denen sey, kullanici deneyiminden gelir. Mobil dunyaya da hakim olman gerekir.
- On metin'de kendinden bahsederken, gercekten kendinden bahset. Islerinden bahsetme. Islerinden bahsedilen kisim CV'dir.
- CV'de de, islerinde calistigin pozisyonu ve kullandigin teknolokileri belirten kisa paragraflar halinde calisma hayatindan bahset. Sadece bir kac kelime ile gecistirme.
- CV'nin sonunda mutlaka bildigin teknolojiler ve kullandigin araclari keyword olarak yaz.

Istersen benim CV'min ve on yazimin bir ornegini paylasabilirim.
Teşekkür ederim. CV'nin ve ön yazının bir örneğini alabilirim. Nerelerde hata yaptığımı öğrenmem, benim için büyük bir dönüm noktası oluşturacak.

Son düzenleme:
Teşekkür ederim. CV'nin ve ön yazının bir örneğini alabilirim. Nerelerde hata yaptığımı öğrenmem, benim için büyük bir dönüm noktası oluşturacak.
[CODE title="On Yazi Ornek 1"]Dear Hiring Manager,

When I found this job description in your career website, I got very excited because first I am a UI/UX designer with over fifteen years of experience, and secondly I am a flying machine enthusiast. I am building my own drones of various sizes, to race, discover, and fly freely. This is why I am very interested in further particulars and in filling out an application form.

As you may find more details of my past experiences in my resume, I would like to give a quick summary of who I am in a nutshell.

Over the years, I have worked on various projects, managed and worked with teams, won awards, did some unsuccessful projects, did some amazing, revolutionary projects to make people’s life easy. Gain tons of experience, and applied my own user experience to my final products to think from the end user’s perspective to solve the problems.

I am in full confidence of myself to be a great addition to Wing to help promote amazing products to the consumers to help to make their life easier.

I am living in Campbell, CA and currently working in a full time position, but I’d love to chat with you about my design expertise and skills. References would be available upon request.

Please let me know if you have any other questions. I look forward to speaking with you soon.

Thank you

Ozan "Ozzy" Kilic

[/CODE]

[CODE title="On Yazi Ornek 2"]
Dear Hiring Manager,

I'm contacting you in regards to the UX Designer position at Volvo, advertised in the linkedin.com. I am very interested in further particulars and in filling out an application form.

My most recent position was Digital Designer for Freedom Mortgage. In this role, I was responsible for:

• Partner with project manager and back-end developers to lead and execute UI/UX projects.
  • Design and develop state of art ADA Compatible, Responsive websites using notepad with using HTML5, CSS, jQuery, Bootstrap, Photoshop, Illustrator and run reporting tools using Google Analytics.
  • Prepare UI Workflows of the projects and decide UX layouts with getting information from the management teams.
  • Design User interfaces, created user workflows and interactive prototypes for the mobile (IOS, Android) applications.
  • Design and code interactive slides, marketing materials for the marketing team.
  • Assist in recommending process improvements and development of documentation for the team.
  • Code WCAG 2.0 AA compatible projects and delivered to the end users.- Worked with IT .NET Web development / Marketing teams to set the standards for the projects and prepared company design guidelines for unifying the company's brand.
  • Work with web production to test and QA websites and find/applying solutions for the problems.

And during my tenure, I successfully designed/developed esignmortgage.com for signing whole closing documents of a mortgage process with only one click to make the final buyer's process way more easier, than signing hundreds of documents.

With my skill set and proven track record, I can be a valuable addition to the team. I can be reached for an interview at your convenience.

I am living in Campbell and my schedule is wide open at this moment and can start to work on the project immediately. References would be available upon request.

Please let me know if you would have any other questions

Thank you

Ozan "Ozzy" Kilic
[/CODE]

PDF'de de eski CV'mi ekliyorum.. Ancak 2017'den bu yana guncellemedim.

Bu arada tum isleri yazmaya gerek yok.. Dikkaterini cekeceklerini dusundugun isleri yazsan da olur. Eger calistigim tum isleri, yaptigim tum freelance isleri yazmaya kalksam tek sayfa yerine 10 sayfa tutar. Hicbir hiring manager'in o kadar sayfaya bakacak zamani yok. Elinden geldigince tek sayfaya sigdirip, en gurur duydugun isleri on plana cikarirsan o kadar daha iyi olur.

Dosya Ekleri

• Ozan_Kilic-Digital_Designer.pdf
    1,6 MB · Görüntüleme: 131
PDF'de de eski CV'mi ekliyorum.. Ancak 2017'den bu yana guncellemedim.

Bu arada tum isleri yazmaya gerek yok.. Dikkaterini cekeceklerini dusundugun isleri yazsan da olur. Eger calistigim tum isleri, yaptigim tum freelance isleri yazmaya kalksam tek sayfa yerine 10 sayfa tutar. Hicbir hiring manager'in o kadar sayfaya bakacak zamani yok. Elinden geldigince tek sayfaya sigdirip, en gurur duydugun isleri on plana cikarirsan o kadar daha iyi olur.
CV olarak çok da farklı sayılmaz ama ön yazı metnimi değiştirmem gerekiyormuş. Teşekkür ederim 🙏

Yeni konular

Geri
Yukarı