İş için sistem nasıl toplanır?

Abuzetin

Picopat
Makaleler
3
Yer
Kocaeli
Herkese selamlar, iş için sistem nasıl toplanır konumuza hoş geldiniz.

1 Aşama bütçe belirleme.
Yapacağınız ilk adım bütçe belirlemek olsun. Benim bütçem 6850 TL olacak.

2 İşlemci seçimi.
Bütçe 6850 TL olduğu için Ryzen 5 3600X seçtim ayrıca sistemde şimdilik harici ekran kartı olmayacak. Siz bütçenize göre i5 10600K i7 10700K veya R5 5600 seçebilirsiniz.

3 Anakart seçimi.
Biliyorsunuzdur Intel'de k seri işlemciler overclock olabiliyor ama AMD her işlemci overclock olabiliyor. Burada bu işlemcilerin yanına AMD ise X Intel ise Z serisi ankart seçeceğiz. AMD tarafında B550 anakartların bile overclock potansiyaleri büyük ben burada X 570 MSI'a Pro anakartını seçtim.

4 RAM seçimi.
İş ve oyun için en az 16 GB yapın derim benim burada Corsair 16 GB 3600 MHz CL 18 RAM'lerini seçtim.

5 Ekran kartı.
Sistemde henüz bir ekran kartı yok ama 3 D modellemeyle uğraşıyorsanız üst düzey bir ekran kartı alın derim bütçe izin veriyorsa. Şahsen ben render Photoshop gibi işlerde kullanacağım.

6 Soğutma.
Bu sisteme bir sıvı soğutma yakışır bence sizde overclock yapacaksanız sıvı vey çok iyi bir hava soğutma almanızda fayda var. Bugün sistemde siverstone PF240 kullanacağım.

7 Depolama.
Herhangi bir öneride bulunmak istemiyorum kendi sistemimde kingiston a 2000 kullanacağım.

8 PSU.
En az 550 Watt bir güç kaynağı kullanın derim ben ise bu sistemde cv 650 kullandım.

Kullandığım parçalar.

@Yener K.,

@Abuzetin hocam, R5 3600X işlemcide dahili grafik birimi yok. AMD tarafında da her işlemci OC olmaz. Biraz daha araştırma yapmanız gerekiyor.

Var hocam nasıl yok linke koydum lütfen bakınız.
Hocam, resimler sizi yanıltmasın. AMD tarafında sonunda G ibaresi olan işlemcilerde dahili grafik birimi var. Her ürünü sitesinden kontrol edin.

Dosya Ekleri

• 132.png
    132.png
    557,6 KB · Görüntüleme: 18

Yeni konular

Geri
Yukarı