İş yeri açmak için gerekenler

NuteLya

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Asıl mesleğim hemşirelik. Ancak şöyle bir fikrim var. Baba mesleği toptan tavukçuluk. Yani firmadan tavuk alıp marketlere dağıtma diyelim.
İstediğim tavuk dükkanı açmak. Mangala gitmeden gelip taze taze tavukları hazırlatıp soslayıp müşterilere sunmak.
Ancak bunun dışında bir bölümünde de ızgara tavuk yapıp önceliğim sipariş ancak dükkanda da 4,5 masa atıp yenmesi.
Bu şekilde bir iş yeri açmak istiyorum. Bunun için bütçem var. Ancak hemşirelik diplomam haricinde herhangi bir belgem yok.
Böyle bir iş yeri açmak için belgeye ihtiyaç var mı? Nelere ihtiyacım var bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

Online sipariş üstünden ızgara tavuk, pilav, salata, tatlı, içecek gibi düşüncelerim var.

Çok büyük bir risk. Mesleğinizden dolayı ticaret konusunda deneyimsizsiniz. Mekan kirası, yüksek vergiler, altyapının oluşturulması gibi birçok hazırlık gerekli ve diğer yiyecek firmaları ile rekabet etmeniz gerekli. Ayrıca bunları yapabilmek için yüklü bir sermayeniz de olmalı. Bu pandemi döneminde dükkan açmak sizi sadece borcun ve yükün altına sokacaktır.

Eğer gelirinizden memnunsanız veya sermayeniz yoksa hiç bu işe kalkışmayın derim. Illa yapılacaksa var olan bir sisteme dahil olmak kurmaktan daha mantıklıdır. Şu anda bu fikriniz ancak sizi sadece daha kötüye götürecektir.

Çok büyük bir risk. Mesleğinizden dolayı ticaret konusunda deneyimsizsiniz. Mekan kirası, yüksek vergiler, altyapının oluşturulması gibi birçok hazırlık gerekli ve diğer yiyecek firmaları ile rekabet etmeniz gerekli. Ayrıca bunları yapabilmek için yüklü bir sermayeniz de olmalı. Bu pandemi döneminde dükkan açmak sizi sadece borcun ve yükün altına sokacaktır.

Eğer gelirinizden memnunsanız veya sermayeniz yoksa hiç bu işe kalkışmayın derim. Illa yapılacaksa var olan bir sisteme dahil olmak kurmaktan daha mantıklıdır. Şu anda bu fikriniz ancak sizi sadece daha kötüye götürecektir.

Daha önceden baba tarafından dükkan işletmeciliği yaptım. Mini market olarak tavuk üstüne. Ancak dediğim gibi şu anda ki durum tavuk satışı ön planda olacak şekilde bir yandan da ızgara vs Online satış yapmak.
YouTube ve Google üzerinden bilgi edinebilirsiniz ama ben okurken pes ettim. :)

Çok fazla bilgi olduğu için bende araştırmalardan anlayamadım. Benim tavuk satışı ve online sipariş yemek için açacağım işyerine ne gibi belgeler gerekli bunları öğrenmem gerekli.

Yeni konular

Geri
Yukarı