Işık sızması nasıl anlaşılır?

IIMERTII

Decapat
Daha fazla  
Laptopumun monitöründe bunu fark ettim. Işık sızması mıdır? Ve bir sorun teşkil eder mi? Bakış açım değişince fark edemiyorum.

Dosya Ekleri

• 1643042466951184519203166896523.jpg
    1643042466951184519203166896523.jpg
    106,4 KB · Görüntüleme: 301
Sızıyor :D Tamamen siyah bir ekran aç. Odadaki tüm ışıkları söndür. Aynı bu yolladığın fotoğraftaki gibiyse sızma var demektir. Ama karanlıkta film izlerken falan daha çoık anlaşılıyor. Ya da oyunlarda karanlık bir ortama vs girersen.

Işık sızması var ve çok fazla. Evet sorun teşkil eder. Monster mı kullanıyorsunuz?

Tamamen karanlıktı. Bir tek klavyeden ışık geliyor. asus rog strix kullanıyorum.
Düzeltmek için bir şey yapmam gerekir mi ? Böyle mi kalacak?
Ekran da siyahtı çekerken.

Sizdeki sızma değil IPS glow.
Sızma bu şekilde olur;

IMG_20201229_131714.jpg.ee93f75e8c4c8189685abad12fb028f5.jpg

Bir diğer kontrol yöntemi; açı değiştirdiğinizde parlama da değişiyorsa IPS glowdur, sabit kalıyor ve elinizi sürdüğünüzde dağılımı farklılaşıyorsa sızmadır.

Sizdeki sızma değil IPS glow.
Sızma bu şekilde olur;

Eki Görüntüle 1281021

Bir diğer kontrol yöntemi; açı değiştirdiğinizde parlama da değişiyorsa IPS glowdur, sabit kalıyor ve elinizi sürdüğünüzde dağılımı farklılaşıyorsa sızmadır.
Açı değiştirdiğimde parlama kalmıyor gibi bir şey. IPS glow nedir?

Işık sızmasının garantisi ne durumda olur bilmiyorum ama bu durumu bence bildir Asus'a eğer garantisi devam ediyorsa. Şansın varsa yeni ekran ile değiştirirler garanti kapsamında. Ayrıca laptopunun kapağına daha nazik davran. Kenarlarını köşelerini ne kadar hor kullanırsan sızma o kadar artar.

Işık sızmasının garantisi ne durumda olur bilmiyorum ama bu durumu bence bildir Asus'a eğer garantisi devam ediyorsa. Şansın varsa yeni ekran ile değiştirirler garanti kapsamında. Ayrıca laptopunun kapağına daha nazik davran. Kenarlarını köşelerini ne kadar hor kullanırsan sızma o kadar artar.
Laptoba çok nazik davranıyorum.
Garantisi devam ediyor 2021 eylül'de almıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı