Işık sızması olan Philips 55PUS8007 TV için ne yapılmalı?

iOS92.6Beta

Hectopat
Merhaba,

Vatan Bilgisayar’dan yeni TV aldım. Evlenince yeni evime geçtiğimde kullanacağım. Bugün Philips servisi gelip kutu açılışını ve kurulumunu gerçekleştirdi. Ben de televizyonu test etmek amaçlı biraz kullandım. İki gün test amaçlı kullandıktan sonra yeniden kutusuna kaldırmayı planlıyordum. İyi ki de kullanmışım yoksa sorunu fark edemezdim.

Kurulum gündüz yapıldığı için sorunu anlayamadım haliyle ama hava kararınca yukarıdan ışık sızması olduğunu fark ettim.

Görsel:
1828FE46-2848-4F82-ACDD-4A41A9E6948C.jpeg

Ne yapmalıyım? Işık sızmaları sorun olarak değerlendirilip değişim yapılıyor mu?

Dosya Ekleri

• 481365AA-97A6-4BE5-97B8-1891DFE8A7A9.jpeg
    481365AA-97A6-4BE5-97B8-1891DFE8A7A9.jpeg
    111 KB · Görüntüleme: 103
Maalesef bir şey yapabileceğini sanmıyorum. Vatan bu tür konularda rezalettir, ama 14 gün içinde iade hakkın var. En kötü ihtimalle tehdit edersin THH’ye giderim gibisinden.
Televizyonu satın alalı 14 günden fazla oluyor. Servis bugün geldi kurdu. Cidden yapılacak bir şey yok mu? Neden bu durumu kabullenmek zorundayız ki? Sıkıntılı ürün değil mi?

Merhaba,

Vatan Bilgisayar'dan yeni TV aldım. Evlenince yeni evime geçtiğimde kullanacağım. Bugün Philips servisi gelip kutu açılışını ve kurulumunu gerçekleştirdi. Ben de televizyonu test etmek amaçlı biraz kullandım. İki gün test amaçlı kullandıktan sonra yeniden kutusuna kaldırmayı planlıyordum. İyi ki de kullanmışım yoksa sorunu fark edemezdim.

Kurulum gündüz yapıldığı için sorunu anlayamadım haliyle ama hava kararınca yukarıdan ışık sızması olduğunu fark ettim.

Görsel:
Eki Görüntüle 1706353

Ne yapmalıyım? Işık sızmaları sorun olarak değerlendirilip değişim yapılıyor mu?

Maalesef hiçbir şey yapamazsınız ama garantisi devam ediyor ise değiştirebilirsiniz bizim TV de öyleydi garantinin son günü değiştirdim

Bir tane bile ölü piksel olsa değiştirmek zorundalar. Fakat panelinizde aşırı bir ışık sızması yok. Değiştirmezler. Zaten %100 ışık sızdırmayan panele denk gelme şansı da çok düşük. Geneli bu hatayla çıkıyor zaten. Benim aldığım Grundig TV'de de var. Sadece tek bir yerde. Panelin sağ üst köşesine yakın yerde. Karanlıkta film seyredince bile eğer filmin üstünde, altında siyah bant olmazsa farkedilmiyor. Yoğun karanlık sahneler olmazsa yine farkedilmiyor.

Demem şu ki: Aşırı olmadığı sürece değiştirmezler.

Bir tane bile ölü piksel olsa değiştirmek zorundalar. Fakat panelinizde aşırı bir ışık sızması yok. Değiştirmezler. Zaten %100 ışık sızdırmayan panele denk gelme şansı da çok düşük. Geneli bu hatayla çıkıyor zaten. Benim aldığım Grundig TV'de de var. Sadece tek bir yerde. Panelin sağ üst köşesine yakın yerde. Karanlıkta film seyredince bile eğer filmin üstünde, altında siyah bant olmazsa farkedilmiyor. Yoğun karanlık sahneler olmazsa yine farkedilmiyor.

Demem şu ki: Aşırı olmadığı sürece değiştirmezler.
Ben de onu düşündüm. Başka bir arkadaşımda daha var Philips TV. Ona da sordum fotoğraf attı benim TV’ye göre daha fazla ışık sızması varmış onda. Görseli ekliyorum.

59C4270A-4BF8-43F3-B36A-CD09D302A152.jpeg

Bu ekran panelleri kenarlardan aydınlatmalı olduğu için sanırım bu ışık sızmaları her LCD panelde var. Değişim yaptırsam gelecek olan TV’nin daha kötü olmasından korkuyorum hatta. Hiç ışık sızmasız ekran bulmak mümkün mü bilmiyorum ama son derece zor olduğuna ikna oldum.

Ben de onu düşündüm. Başka bir arkadaşımda daha var Philips TV. Ona da sordum fotoğraf attı benim TV’ye göre daha fazla ışık sızması varmış onda. Görseli ekliyorum.

Eki Görüntüle 1708393

Bu ekran panelleri kenarlardan aydınlatmalı olduğu için sanırım bu ışık sızmaları her LCD panelde var. Değişim yaptırsam gelecek olan TV’nin daha kötü olmasından korkuyorum hatta. Hiç ışık sızmasız ekran bulmak mümkün mü bilmiyorum ama son derece zor olduğuna ikna oldum.
Evimde 4 tane TV var. 2 tane LG. Bir tane Vestel. Bir tane Grundig. LG'nin bir tanesi LCD. Sızdırma yok. Diğerinde de yok. Vestel TV'de de sızdırma sıfır. Grundig'te dediğim gibi. Tek bir noktada var. Değiştirmedim. Sizin gibi düşündüm. Ya daha kötüsü gelirse.

Bakın. Bu videodaki adam bu işin ustası. Işık sızması neden oluyor. Çok güzel ve örnekleyerek anlatıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleme:
Evimde 4 tane TV var. 2 tane LG. Bir tane Vestel. Bir tane Grundig. LG'nin bir tanesi LCD. Sızdırma yok. Diğerinde de yok. Vestel TV'de de sızdırma sıfır. Grundig'te dediğim gibi. Tek bir noktada var. Değiştirmedim. Sizin gibi düşündüm. Ya daha kötüsü gelirse.

Bakın. Bu videodaki adam bu işin ustası. Işık sızması neden oluyor. Çok güzel ve örnekleyerek anlatıyor.

4 televizyonumun 3’ünde bu sorun yok diyorsun. O zaman ışık sızması olmayan tv bulmak o kadar da imkansız değil diye anlıyorum, doğru mudur? Videoları akşam eve gidince izleyeceğim. Ancak madem sızma olmayan tv bulabiliyorum, değişim sürecini başlatayım o halde?

Yeni konular

Geri
Yukarı