Isınan bilgisayar Nasıl Soğutulur?

Ekran kartının 70 derece olması bilgisayarın reset atmasına neden olmaz. Merak etme hayatımda ilk defa reset atan bilgisayar görmüyorum.
Soruları konu sahibine sordum, eğer derdin polemikse burası yeri değil, farklı bir konu aç orda polemiğe girelim. :) İnsanların konularını kirletmeye gerek yok.
Ben bunu demek istemedim, yanlış anladın. Bilgisayarına düzenli bakım uygulamadığı için hangi bileşenin ısındığının önemi yok. Yani amaç temizlik yapmasını öğrenmesi. :)

1- Kasa içini kompressör ile temizlettirin,
2- Termal macunu yenileyin,
3- Biosu update yapın,
4- Kasanızda yetersiz fan varsa fan alın,
3- Extradan da stok fan kullanıyorsanız yukarıdaki seçenekler işe yaramıyorsa eğer yeni soğutucu alın.

Herkesin kendi yöntemi var. Sen en iyisi ellerini kapıya sür sonra işlemci macununu yenile, kasayı temizle, fan durduysa stok fanını değiştir.

Kasanın içinde hava sirkülasyonu sağla ve bilgisayarı temizle. Stok fanı çıkar ve iyice temizle. İntel stok fanları çok fena tozlanıyor.

70°C'de CPU dayanamazken GPU'lar dayanır. Resetlemesi bu sıcaklıkta normal bir durum. Eğer fan sökmüşlüğünüz varsa fanı söküp termal macununuzu yenileyiniz çünkü macununuz büyük ihtimalle 2-3 yıllık ve kurumuş. Ekran kartlarında 70°C yük altında normal.

Parçaları temizle, termal macunu yenile, ek fanlar tak ve hava akışının iyi olduğuna emin ol. Yazılımsal olarakta sistemi tarattır eğer anormal bir durum varsa format at.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı