İskandinav ülkelerinde Almanca konuşuluyor mu?

Almanca ile benzerlikleri var ancak bu o dili anlamaya yetecek düzeyde değil. İskandinav ülkelerinin kendi dilleri var ve kendi içlerinde bile farklılaşıyor bu diller. Almanya , İsviçre ve Belçika da resmi olarak Almanca da konuşuluyor diye biliyorum. Avusturya Lüksemburg gibi ülkelerde resmi dil mi bilmiyorum ama Almanca bilen sayısı oldukça çok

Türkiye'de Arapça konuşuluyor mu? Ülkeler coğrafi olarak yakın diye Almanca konuşmak zorunda değil.

Almancayı resmi dil olarak kabul eden 4 ülke var diye biliyorum. Onlar da İskandinavya'da değil. Genelde İngilizce konuşuluyor oralarda.
İskandiav ülkelerinin kendi dilleri var fakat Almanca ve ingilizceye çok benziyorlar.
Fince dışında(Çünkü ural dili) İskandinav ülkelerinin benzer dilleri var.
Almanca ile benzerlikleri var ancak bu o dili anlamaya yetecek düzeyde değil. İskandinav ülkelerinin kendi dilleri var ve kendi içlerinde bile farklılaşıyor bu diller. Almanya , İsviçre ve Belçika da resmi olarak Almanca da konuşuluyor diye biliyorum. Avusturya Lüksemburg gibi ülkelerde resmi dil mi bilmiyorum ama Almanca bilen sayısı oldukça çok
O zaman oralarda yaşamak için oranın dillerini öğrenmek şart oluyor?
Türkiye'de Arapça konuşuluyor mu? Ülkeler coğrafi olarak yakın diye Almanca konuşmak zorunda değil.
Resmi olarak olmasada göçmenler sayesinde gayet konuşuluyor. Avrupa'da da olabilir belki diye sordum.

O zaman oralarda yaşamak için oranın dillerini öğrenmek şart oluyor?

Resmi olarak olmasada göçmenler sayesinde gayet konuşuluyor. Avrupa'da da olabilir belki diye sordum.
İskandinav ülkeleri İngilizce bilme konusunda çok iyiler. Arkadaşım üniversite için gitti ve hiç İsveççe bilmeden 5.yılına girdi. Fakat evet yaşamak için İngilizce bilmiyorsan yerel dili öğrenmen şart olacaktır

Geri
Yukarı