İslam evrim ile ne boyutta çelişir?

bitwise

Kilopat
Sosyal Tayfı
Makaleler
1
Bu kaçıncı konu? Sürekli aynı konular açılıp duruyor. Ve hiçbir gelişme yaşanmadan kapanıyor. Herkes bir diğeriyle tartıştığı için ona beslediği kin ile kalıyor. Moderatörlerin bu olaya müdahale etmesi gerektiğini düşünüyorum artık. Daha önceki konular aratıldığında çıkmıyor mu forumda? Merak eden önceki konuları okuyabilir. Veya internette birçok kaynakta bu konularla ilgili yazılar mevcut. Konunun sonunda illa birileri diğerlerinin inançları ile dalga geçmeye başlıyor. Yazık yani başka ne deyim bilemiyorum.

Inancla dalga gecildigi falan yok, hosunuza gitmeyen konulari magduriyet uydurup kapatmaya calismayin.

Dalga gecildigini dusuntugunuz mesaj varsa raporlayip gecin.

61340

Kilopat
Anlamadığım şey şu, islama göre insanlar çamurdan yaratılmadı mı? Zaten tanrının yaratma şeklinin evrim olduğunu artık kabul etmek lazım.

61340

Kilopat
Neden ısrarla reddediliyor o zaman? Neden müfredattan kaldırıldı? Madem Allah'ın yaratma şekli bu, böyle servis etseydiniz.
Hocam zaten sizin şuan bahsettiğiniz konu bam başka bir şey. Türkiye'de yürütülen politika ve hamleler insanları, gençleri, yeni nesili aptallaştırma üzerinedir. Bunun aksini iddia eden menfaatçi ve makarnacıdır.

Bu saydıklarınızın sebebi tamamen insanların düşünmesinin önüne geçmek ve cahilleştirmektir.

Aine

Hectopat
Yer
Ireland
Hocam zaten sizin şuan bahsettiğiniz konu bam başka bir şey. Türkiye'de yürütülen politika ve hamleler insanları, gençleri, yeni nesili aptallaştırma üzerinedir. Bunun aksini iddia eden menfaatçi ve makarnacıdır.

Bu saydıklarınızın sebebi tamamen insanların düşünmesinin önüne geçmek ve cahilleştirmektir.
Bunu söyleme sebebim senin sunduğun argümanın yanlışlığını belirtmek istememdendi. Allah'ın yaratma şekli evrim olsaydı veya bu mantıklı olsaydı emin ol bu hükümet bunu kullanırdı. İnsanların sorgulamamalarını sağlamaları konusunda haklısın.

61340

Kilopat
Bunu söyleme sebebim senin sunduğun argümanın yanlışlığını belirtmek istememdendi. Allah'ın yaratma şekli evrim olsaydı veya bu mantıklı olsaydı emin ol bu hükümet bunu kullanırdı. İnsanların sorgulamamalarını sağlamaları konusunda haklısın.
İslam dinine ne kadar inanmasam da şu anki mevcut hükümet ile "İslam" dinini bağdaştırmak mantıksızlıktan başka bir şey değildir. Evrim ve bu tarz müfredattaki konular insanları sorgulatmaya yönelttiği için kaldırıldı. Yöneticiler sorgulayan, düşünen, zeki seçmeni sevmez.

Timur58

Decapat
Makaleler
1
Taslamangillerin var, bıyıklıgillerin var, ılımlı islam var, İŞİD islamı var, Sözlerköşkü İslamı var, sana hangisi lazım? Tefsir diye diye yok mecazlı anlam var diye diye çok fazla çeşide ulaştı malum.
Yani her müslüman İslam anlayışı farklı diyorsunuz.
Bu kaçıncı konu? Sürekli aynı konular açılıp duruyor. Ve hiçbir gelişme yaşanmadan kapanıyor. Herkes bir diğeriyle tartıştığı için ona beslediği kin ile kalıyor. Moderatörlerin bu olaya müdahale etmesi gerektiğini düşünüyorum artık. Daha önceki konular aratıldığında çıkmıyor mu forumda? Merak eden önceki konuları okuyabilir. Veya internette birçok kaynakta bu konularla ilgili yazılar mevcut. Konunun sonunda illa birileri diğerlerinin inançları ile dalga geçmeye başlıyor. Yazık yani başka ne deyim bilemiyorum.
Bazıları inançla dalga ve küçümseme severler sonra mağdur edebiyatı yapma diyorlar. 🤣

201189

Hectopat
2 günde bir İslam tartışması göre göre dejavu oluyorum artık. Egolar değil de, fikirler tartışılsa konular kitlenmez ama biri diğerinden kendini üstün gördüğü sürece bu tarz konular hep kavgayla bitecek.

Kanıt aramaya bile gerek yok, fare tekerleğini biraz aşağı indirince hepsinin sonu ve tartışılan muhabbetlerin aynı olduğu görülüyor zaten.

Adsız.png

Furkan17TR

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Merkez/ÇANAKKALE
Evrim ile İslam tamamen red düşer. Bu kadar açık bir cevap.

İnsanların atalarından bahsederler. Evrim bir süreçtir, hala devam etmektedir. Ama İslam'da insan, cennetten dünyaya inmiştir. Oradan da çocukları olup dünyaya çoğaldı. Ama bilimde böyle bir şey yok. Sınıf sınıf evrim var.

Buna bir kalıp uydurulmuyor. Uymuyor.

Yukarı