İslam ülkeleri neden geri kaldı ve gelişmiyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bir topluluğu sevmeyebilirsiniz buna bir şey ama demiyorum fakat gidip bir dine mensup insanlara sığ kafalı yobaz derseniz bu noktada birinin size dur demesi gerekiyor. Siz bu insanlardan daha sığ kafalısınız bu dedikleriniz ile. Beni hangi dine mensup olduğunuz ilgilendirmiyor fakat Müslüman olduğum için senin gözünde otomatik olarak sığ kafalı yobaz oluyorsam benim için sen hiçsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tarih tekerrürden ibaret diyorsun şimdi günümüzde kanuni sultan süleyman veya Fatih Sultan Mehmet gibi dış politikalarda başarılı.
Eğitime, yeniliğe önem veren bir kişi say bakalım.
En yakınından bakarsak RTE dışındaki , ondan önceki birkaçı bile gayet iyiydi her konuda. Cümlemi alıp örnek ver diyorsun, verdim, ama sen cümlelere takılma, genellere takıl. Tümdengel yani, önce onu anlamaya çalış.

İyi ki diyorsun, bak FSM' yi söylüyorsun. Bu senin savundugun düşünceyle çelişiyor. Sen İslam'ı bu konuda suçlarken, örneklediğin adam müslüman imparatorluğun müslüman şahıydı.

Yani güzel kardeşim, iki cümlen farklı olmasın, kendinle çelişme.

@Lodge Konu o değildi ama yine de dediğinize uygun bir İlyas Salman var elimizde.

ilyas dur.jpg

Kendisi "Dur!" der.

Dini insanları sömürmek için kullandıkları yüzünden. Tarihte Müslüman'lar Avrupa'da yapılan birçok keşfi icadı onlardan önce yapmışlar ama daha kendine Müslüman diyen insanlar kabul etmiyor ve ders kitaplarında bile yabancıları gösteriyorlar sonra niye böyle diyorlar sen dinini sürekli aşağılarsan hakaret edersen ne olmasını bekliyorsun? Gerçek Müslüman hak yemez adaletli olur kul hakkına girmez. Dini yanlış uygulayan insanlara bakıp İslam böyleymiş diyorlar insanlar kusurlu diye dinin suçu ne? Dinle bilim uyumludur ama bunu anlamayacak cahiller olduğu sürece ne bu ülke gelişir ne de İslam düşmanlığı biter. İnsanların inançlarına karışacak hakaret edecek kadar düşen insanlara da bir şey demek istemiyorum. Onlarla insan yerine koyup tartışılmaz bile. İslam yüzünden diyen cahillere de Osmanlı'nın 600 senedir İslam'la yönetildiğini ve dünyadaki en büyük devletlerden biri olduğunu hatırlatırım.

İslam'la ilgisi yok Kur'an-ı Kerim'de olmayan şeyleri bile yasaklıyorlar onlara göre İslam = şeriat.

Bunun dinle ile pek alakası yok bunun eğitim ile alakası var. Bak pakistana rezalet bir ülke niye? Eğitim yok okuma yazma bile yok ülkede. Her şeyin başı eğitim eğitim eğitim dinin pek bu konuda etkisi yok ve insanların kendini geliştirmesi tabi ki. Bizim insanlarımız o konuda çok kapalıdır mesela

İslam ülkeleri olarak hiçbir şey üretemiyoruz sadece kullanıyoruz ve böyle forumlarda sadece tartışırız onu bile beceremiyoruz da neyse :) Umarım bir gün tersine döner her şey.
Pakistan da Islam ulkesi. ( majorite islam )
Zaten 60 70 sene oncesine kadar Ingiliz somurgesiydi ( hala da oyle )
Bir topluluğu sevmeyebilirsiniz buna bir şey ama demiyorum fakat gidip bir dine mensup insanlara sığ kafalı yobaz derseniz bu noktada birinin size dur demesi gerekiyor. Siz bu insanlardan daha sığ kafalısınız bu dedikleriniz ile. Beni hangi dine mensup olduğunuz ilgilendirmiyor fakat Müslüman olduğum için senin gözünde otomatik olarak sığ kafalı yobaz oluyorsam benim için sen hiçsin.
Bir topluluga ait oldugunu iddia ediyorsan o topluluga atfedilen ozellikleri de tasidigini dusunur insanlar. Ben Afrikaliyim derseb siyah tenli oldugunu varsayarlar. Bunlar gayet normal on yargilar.
Sen ben Muslumanim diyorsan ben de senin ayin yarildigina inanan, ucan beygirlerle kilometrelerce yol katedildigini dusunen, arapca sozler esliginde tanrisi icin kucuk bas hayvan bogazlayan birisi oldugunu varsayarim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı