Çözüldü ISLC vs Mem Reduct

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

PITON

Decapat
Daha fazla  
Benim laptopumda 4 GB RAM var ve oyunlarda FPS düşmesi yiyorum ve PC'm yavaş.

ISLC kullanıyorum ama Mem Reduct mu kullanmak mantıklı yoksa ISLC kullanmaya devam mı etmeliyim?

Çözüm
ISLC ve benzeri yazılımların önbelleği temizlemesi performansı arttırmaz, aksine düşürür. Sistemin önbelleği temizlendiğinde sistem tekrar önbellek oluşturmakla uğraşır ve bu işlem kısır döngü halinde devam eder. ISLC siler, Windows tekrar oluşturur vb.

O yüzden tavsiyem; ISLC'yi kurmak ve sadece "Current timer resolution"ı manuel olarak 0,5 ms'ye ayarlamak. Windows'un tepki süresi birazcık daha arttığından fayda sağlıyor.

Aşağıda benim kullandığım ayarlar mevcut:
ISLC ayarları.png

"The list size is at least" kısmına toplam belleğin 1 MB düşüğünü, "Free memory is lower than" kısmına da 1 MB yazın. "Enable custom timer resolution"ı seçip, "Wanted timer resolution"ı da "0.01" olarak ayarlayın.

Son olarak da sol alttaki kutucukları işaretleyin ve start butonuna basın. Kutucuklar işaretli olduğu sürece sistem açıldığında yazılım açılacak ve hep arkaplanda otomatik çalışacak. (y)
ISLC ve benzeri yazılımların önbelleği temizlemesi performansı arttırmaz, aksine düşürür. Sistemin önbelleği temizlendiğinde sistem tekrar önbellek oluşturmakla uğraşır ve bu işlem kısır döngü halinde devam eder. ISLC siler, Windows tekrar oluşturur vb.

O yüzden tavsiyem; ISLC'yi kurmak ve sadece "Current timer resolution"ı manuel olarak 0,5 ms'ye ayarlamak. Windows'un tepki süresi birazcık daha arttığından fayda sağlıyor.

ISLC ayarları.png

"The list size is at least" kısmına toplam belleğin 1 MB düşüğünü, "Free memory is lower than" kısmına da 1 MB yazın. "Enable custom timer resolution"ı seçip, "Wanted timer resolution"ı da "0.01" olarak ayarlayın.

Son olarak da sol alttaki kutucukları işaretleyin ve start butonuna basın. Kutucuklar işaretli olduğu sürece sistem açıldığında yazılım açılacak ve hep arkaplanda otomatik çalışacak. (y)

Çözüm
Islc ve benzeri yazılımların önbelleği temizlemesi performansı arttırmaz, aksine düşürür. Sistemin önbelleği temizlendiğinde sistem tekrar önbellek oluşturmakla uğraşır ve bu işlem kısır döngü halinde devam eder. Islc siler, Windows tekrar oluşturur vb.

O yüzden tavsiyem; ıslc'yi kurmak ve sadece "current timer resolution"ı manuel olarak 0,5 ms'ye ayarlamak. Windows'un tepki süresi birazcık daha arttığından fayda sağlıyor.

Eki Görüntüle 991191

"The list size is at least" kısmına toplam belleğin 1 MB düşüğünü, "Free Memory is lower than" kısmına da 1 MB yazın. "enable Custom timer resolution"ı seçip, "wanted timer resolution"ı da "0.01" olarak ayarlayın.

Son olarak da sol alttaki kutucukları işaretleyin ve start butonuna basın. Kutucuklar işaretli olduğu sürece sistem açıldığında yazılım açılacak ve hep arka planda otomatik çalışacak. (y)

Hocam benim ayarlarım böyle iyi mi?

Hocam sakınca olmazsa bir şey daha soracağım, bu programı oyunlara girerken açık mı olmalı kapalı mı? Teşekkür ederim.

PC'm şöyle, laptop kullanıyorum:
-Ekran kartı: AMD Radeon HD 8500M 2 GB.
-İşlemci: Intel i3 4010u 1.70 GHz 2 Core 4 Thread.
-RAM: 4 GB DDR3 1600MHz.
-HDD: 1TB.
islc.png

1. "The list size is at least"i 3987 yapın.
2. "Free memory is lower than"i de 1 yapın.

Ayrıca dediğim gibi, o kutucukları işaretleyince program bilgisayar açıldığında otomatik açılır ve arkaplanda 7/24 çalışır. Yani kısaca PC çalıştığı sürece programın çalışması faydalı.

1. "the list size is at least"i 3987 yapın.
2. "Free Memory is lower than"i de 1 yapın.

Ayrıca dediğim gibi, o kutucukları işaretleyince program bilgisayar açıldığında otomatik açılır ve arka planda 7/24 çalışır. Yani kısaca PC çalıştığı sürece programın çalışması faydalı.

Tamam hocam, eyvallah. Wanted timer resulation kaç olmalı hocam?
1. "the list size is at least"i 3987 yapın.
2. "Free Memory is lower than"i de 1 yapın.

Ayrıca dediğim gibi, o kutucukları işaretleyince program bilgisayar açıldığında otomatik açılır ve arka planda 7/24 çalışır. Yani kısaca PC çalıştığı sürece programın çalışması faydalı.

Wanted timer resulution kaç olmalı hocam? Kusura bakmayın oyaladığım için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Islc ve benzeri yazılımların önbelleği temizlemesi performansı arttırmaz, aksine düşürür. Sistemin önbelleği temizlendiğinde sistem tekrar önbellek oluşturmakla uğraşır ve bu işlem kısır döngü halinde devam eder. Islc siler, Windows tekrar oluşturur vb.

O yüzden tavsiyem; ıslc'yi kurmak ve sadece "current timer resolution"ı manuel olarak 0,5 ms'ye ayarlamak. Windows'un tepki süresi birazcık daha arttığından fayda sağlıyor.

Eki Görüntüle 991191

"The list size is at least" kısmına toplam belleğin 1 MB düşüğünü, "Free Memory is lower than" kısmına da 1 MB yazın. "enable Custom timer resolution"ı seçip, "wanted timer resolution"ı da "0.01" olarak ayarlayın.

Son olarak da sol alttaki kutucukları işaretleyin ve start butonuna basın. Kutucuklar işaretli olduğu sürece sistem açıldığında yazılım açılacak ve hep arka planda otomatik çalışacak. (y)

8 GB RAM kullanıyorum oyunda arada drop giriyor kullanmalı mıyım bunu Windows 10 LTSC kullanıyorum.

@AJFA hocam 8 gb ram için ne ayar öneriyorsunuz acaba?

Bundan sonra RAM miktarını söyleyip ayar önerisi isteyecek kullanıcılara söylüyorum. Çözüm olarak işaretlediğim mesajda her şey gayet açık.

Son olarak da sol alttaki kutucukları işaretleyin ve start butonuna basın. Kutucuklar işaretli olduğu sürece sistem açıldığında yazılım açılacak ve hep arkaplanda otomatik çalışacak."

Şurada yazılan yöntemi kendi RAM miktarınıza göre ayarlayacaksınız. Bahsettiğim diğer düzenlemeleri de uyguladığınızda (yine o mesajda mevcut) olay bitecektir.

Ben burada belli bir RAM miktarına göre anlatım yapmadım zaten. Her miktar için ayrı ayrı yazmaya da gerek yok ayrıca. Sadece yukarıdaki formül, bu kadar. Tamamen matematik.

Son düzenleme:
16 gb ram var öneriniz nedir ? bir de wanted timer resolution nedir tam olarak ?

Eki Görüntüle 991191

Hocam bende düşük gecikme sahibi olmak istiyorum fakat programı bir türlü kuramadım ve kursam bile hangi ayarları nasıl girmem gerek bilmiyorum benim sistemimi belirtsem bana yardımcı olabilir misiniz? Gigabyte B450M S2H, Ryzen 5 3600 4.2GHz, RX 6600 8 GB 128bit, Gammix D30 XPG 8+8 3200 MHz DDR4 CL16, Samsung 500GB 970 EVO Plus +2TB Seagate 5900 RPM, XPG Pylon 550W +80, MSI MAG Forge 100M, AOC 24G2U + 19cspr, Dark GK2000, MX518.

Geri
Yukarı