İşlem yapılan programı görmek

Ark_Us

Kilopat
Makaleler
1
Herkese merhaba.

Başlığı şöyle açayım PC 2 tane depolama birimi var biri SSD 120 GB biride 500GB HDD.

Bu HDD artık hangi program buna sebebiyet veriyor bilmiyorum 3 saniyede bir 5 saniyede bir 50 100 KB veri okuyor. Şimdi okusun ne olacak diyebilirsiniz ama sorun şurada HDD bildiginzi gibi sesli çalışan bir depolama birimi. Bu program ne zaman diske bir veri okutursa elektriğe benzer ses geliyor. Bu ses belli bir noktadan sonra sinir bozan bir hal alıyor.

Şimdi ben HDD arada çalıştıran lanet programı nasıl bulabilirim? Windows görev gezgini sağ olsun bütün disklerin ne kullandığını gösteriyor.

Örnek vermem gerekirse ben şunu istiyorum sadece SSD görünsün ve sadece SSD de ne işlem yapılıyor onu bana göstersin böyle bir program var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Disk etkinliğine bakabilirsiniz hocam orada da 2 diski ayırmıyor ama belki fazla işlem yoksa gözle ayırt edebilirsiniz. Görev yöneticisinde performansa girince altta.

Disk etkinliğine bakabilirsiniz hocam orada da 2 diski ayırmıyor ama belki fazla işlem yoksa gözle ayırt edebilirsiniz. Görev yöneticisinde performansa girince altta.

50 ila 100 KB bir dosya okunup işlem bitiyor bu da yarım saniye bitiyor şöyle 5 10 MB okusa bulurum da 50 100 KB olunca bulmak zor oluyor.
evt buldum haini ss burakıyorum hemen tam olarak ne oldugunu bilmiyorum ama galiba efi bölümü burası
Tama sorunu çözdüm sanal bellekmiş o diski arada meşgül ediyormuş eğeki aynı sorunu yaşayan varsa HDD sana belleği devre dışı bıraksın büyük olasılıksa sorun çözülür.

Konu kilitlenebilir.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (68).png
    Ekran Görüntüsü (68).png
    134,7 KB · Görüntüleme: 15
  • Ekran Görüntüsü (69).png
    Ekran Görüntüsü (69).png
    135,2 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:

Geri
Yukarı