İşlemci %100 olunca 90 derece oluyor

berkyoztrk

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Ben güç seçeneklerinden yüksek performansı seçtiğim zaman, en düşük işlemci kullanımı %100 ve en yüksek ise %100 seçmiş oluyorum. Bu tercihle oyuna girdiğimde sıcaklık 90-95 dereceyi buluyor. Şu an en düşük %80 ve en yüksek %90 kullanımda işlemcim sıcaklık değerleri normal. Ne yapmalıyım sizce? Termal macunu falan soğutucusu sıfır. Sorun nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
CPU %100'de çalışsa bile 90 dereceye çıkması anormaldir. Fan ve termal macunu tekrar kontrol etmenizi tavsiye ederim. Şuan bende de ikisi de %100'de ancak değerler normal. Yazılımsal bir hata da olabilir.

İşlemciniz nedir ve stok fan mı kullanıyorsunuz? İşlemci sıcaklığına hangi yazılım ile bakıyorsunuz. Anakartınızın kontrol paneli her zaman işlemci sıcaklığı için en doğrusunu gösterir.

CPU %100'de çalışsa bile 90 dereceye çıkması anormaldir. Fan ve termal macunu tekrar kontrol etmenizi tavsiye ederim. Şuan bende de ikisi de %100'de ancak değerler normal. Yazılımsal bir hata da olabilir.
İşlemciniz nedir ve stok fan mı kullanıyorsunuz? İşlemci sıcaklığına hangi yazılım ile bakıyorsunuz. Anakartınızın kontrol paneli her zaman işlemci sıcaklığı için en doğrusunu gösterir.

X4 950 işlemcim var. Şu an bu yazıyı size yazarken arka planda hiçbir şey açık değil. İşlemci sıcaklığım minimum 74 maksimum 84 derecede. Termal macununu kendim sürdüm. Stok fan kullanıyorum. Güç seçeneklerinden işlemci kullanımını %80 ile %90 arasına çektiğim zaman herhangi bir sıcaklık sorunu olmuyor. Yeni bir ISO dosyasıyla Windows kurdum ve son sürümünü güncelledim. Anakart kontrol panelimde de aynı sıcaklık mevcut. @Jira
1526078525411.png

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı