ruling0

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımı kullanırken masaüstünde veya Google'de dolaşırken bazen oyun esnasında ani bir donma giriyor ve PC 1 dk civarı boyunca donuk vaziette kaldıktan sonra sonra hiçbir şey yokmuş gibi devam ediyor. Görev yöneticisinden bakabildiğim kadarıyla işlemci donma bittikten hemen sonra %100 %99'dan aşağı inmeye başlıyor normalde %10 %20 civarı kullanıyor masaüstünde ve sorunun işlemciden kaynaklandığını düşünüyorum bunun için çözüm önerebilecek varsa şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarımı kullanırken masaüstünde veya Google'de dolaşırken bazen oyun esnasında ani bir donma giriyor ve PC 1 dk civarı boyunca donuk vaziette kaldıktan sonra sonra hiçbir şey yokmuş gibi devam ediyor. Görev yöneticisinden bakabildiğim kadarıyla işlemci donma bittikten hemen sonra %100 %99'dan aşağı inmeye başlıyor normalde %10 %20 civarı kullanıyor masaüstünde ve sorunun işlemciden kaynaklandığını düşünüyorum bunun için çözüm önerebilecek varsa şimdiden teşekkürler.
sistem eskiyse,zararlı yazılımlar varsa veya şu dönemde 2000 falan olan bilgisayarlardansa gayet doğal.

İntel Pentium G4400 işlemcimde aynı şeyleri yaşıyordum.İşlemcimi i3 7100 ile değiştirdim yine bir değişen olmadı.Dün format atayım dedim bilgisayar anca kendine geldi.Format çözüm olabilir sizin için de.

Eğer işlemciniz eski değilse veya herhangi bir sorunu yoksa sorun HDD veya SSD'de olabilir.

Emin değilim fakat virüs olabilir. Kaspersky ve Malwarebytes ile tarama yapmanızı öneririm.

Geri
Yukarı