İşlemci 8 Çekirdek Ama 4 veya 1 Çekirdek gözüküyor

NirvanA1

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Okula giden kurbanlık koyunlardan(LİSE)
İşlemcim i7 2600 biliyorum 4 çekirdek ama biz 8 çekirdek diyelim. Bir önceki konumda oyunda donmalar yaşadığımı söylemiştim. Görev yöneticisini açınca İşlemcinin %99'larda olduğunu ve tek çekirdek gösterdiğini gördüm, bu yüzden de oyunda ve bilgisayarda ani donmalar yaşıyordum yersiz yere. Reset atınca düzeldi tabii ki ama bu sorun günde 10 kere bilgisayarımı açıyorsam 3'ünde meydana geliyor. Sıcaklık değerlerini isteyeceksiniz.

Sıcaklık değerleri :

Boşta iken :

fbnrp.png

Yükte:

fbnsv.png

Bilgisayarın çöplük gibi olmuş öncelikle müzik, resim, video ve simgeleri düzenle. Cpu bölümünü bir açıp bak orada çekirdek1, çekirdek2, çekirdek3 ve çekirdek4 var.

İşlemcinin asıl çekirdeği 4 çekirdektir. Speccy ile asla deneme o program benim ekran kartımı 4-5 GB olarak gösteriyor. RAM'lerimi 4 GB olarak gösteriyor. En iyisi AIDA 64.

Onları biliyorum, Görev yöneticisinde gösteriyor 1 çekirdek diye. Hemde yavaş oluyor öyle gösterince.

İşlemcini sök, tekrar yerine tak. Pinlerde temassızlık olabilir. Casper kullanmanın faydaları işte. BIOS güncellemesi de yapamıyoruz şimdi... Windows 8 64 Bit'e yükselt. Programlar ve oyunlar silinmeden yükseltebiliyorsun.

İşlemcini sök, tekrar yerine tak. Pinlerde temassızlık olabilir. Casper kullanmanın faydaları işte. BIOS güncellemesi de yapamıyoruz şimdi... Windows 8 64 Bit'e yükselt. Programlar ve oyunlar silinmeden yükseltebiliyorsun.

Sorun muhtemelen ya anakart, ya da işletim sisteminde. Ama bence anakartta. Recep abi'nin dediği gibi. İşlemciyi söküp tekrar takmakta yarar var.

Ey yurdumun güzel insanları.
Nasıl da hemen kararlar veriyorsunuz. Önce araştırmalısınız.

Uploaded with ImageShack.us

Hiç birşey bilmiyorsanız bile CTRL+ALT+DEL yapınız. Görev yöneticisini açınız. Speccy dahil tüm programlar yalan söylüyorsa bile bu yalan söylemez.

Uploaded with ImageShack.us

Görev yöneticisi arada 4 çekirdek veya 1 çekirdek olarak gösteriyor ki, zaten performans %100 düşük oluyor o sıralarda.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı