İşlemci almak için beklemeli mi?

Pentium G4560

Kilopat
R5 3600 veya i5 10400F alma düşüncem var. R5 3600 yaklaşık 500 lira daha pahalı olduğu için aradaki fiyat farkı performans farkına değer mi emin değilim, AMD'nin farklı artıları var biliyorsunuz. Sizce aceleci olmanın bir anlamı var mı? İşlemciyi aldıktan sonra yaklaşık 5-6 yıl boyunca değiştirmeyi düşünmüyorum. O yüzden atacağım adımı düzgün atmaya çalışıyorum. Sizce 11. nesil i5'ler beklenmeli mi? Yahut 5. nesil Ryzen işlemcilerin daha düşük bütçede yeni işlemcileri yakın tarihte gelir mi? Fikrinizi belirtesiniz sevinirim. Siz olsanız ne yapardınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
O zamanki dolar kurunun ne olacağını bilemeyiz. Sadece oyun için alınıyorsa ve bütçe AMD almaya çok elvermiyorsa, çok da bir seçenek kalmıyor zaten. Boşuna beklemeye gerek yok.

Bende 10. Nesil i5 sistem toplamak istiyorum insanlar AMD islemcileri tercih ettiği için fiyatları bı hayli arttı bence şuanda r3 3100 un fiyatı hala alinabilir yada 10. Nesil i5 de alabilirsiniz ama 10.nesil i5 r5 3600 den daha çok FPS veriyor ortalama olarak

Bekle bekle nereye kadar hocam? Siz dolar düşer, fiyatlar düşer diye beklerken bakarsınız yarın dolar 10 olur?

Abi ne istiyorsanız alın freni patlamış kamyon gibi iyiye gitmiyor hiç bir şey hep kötüye hep kötüye. Bugün 5 liraya almadığın şey yarın 15 lira oluyor pişmanlığınla kalıyorsun al gitsin.

Dolar düşse bile fiyatlar düşmüyor maalesef. O yüzden en kısa sürede satın alın derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı