İşlemci-Anakart-RAM Uyumluluğunu Anlama

jackarmis

Kilopat
Selam, kendime bilgisayar toplamayı düşünüyorum.

Toplama sihirbazını kullanırken işlemci seçiyorum, anakart seçiyorum ama anakarta uyumlu RAM çıkmıyor genelde. Bu 3 parçanın uyumluluğunu nasıl anlarız?

İşlemci belirleyeceksin önce sonra o işlemcinin kullandığı sokete göre de anakartı.. En son o anakartın desteklediği RAM leri süzeceksin. Örnek 8700K alacaksın LGA 1151 soketli anakartlara bakacaksın örneğin Z370A-PRO. Daha sonra bu anakartın DDR4 RAM desteklediğini görürsün zaten anakartın sitesinden destekleyen ramlere bakabilirsin.

İşlemci belirleyeceksin önce sonra o işlemcinin kullandığı sokete göre de anakartı.. En son o anakartın desteklediği RAM leri süzeceksin. Örnek 8700K alacaksın LGA 1151 soketli anakartlara bakacaksın örneğin Z370A-PRO. Daha sonra bu anakartın DDR4 RAM desteklediğini görürsün zaten anakartın sitesinden destekleyen ramlere bakabilirsin.
i7 8700 işlemci seçiyorum(1151 soket) sonra msi h310m pro(1151) seçiyorum ama bu seferde uyumlu ram yok diyo. anlamadım olayı

i7 8700 işlemci seçiyorum(1151 soket) sonra msi h310m pro(1151) seçiyorum ama bu seferde uyumlu ram yok diyo. anlamadım olayı

Hocam uyumlu RAM olayını daha çok AMD tarafında görüyorum. Yani kesin konuşmak istemiyorum ama neredeyse tüm RAM’ler sıkıntısız çalışır diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı