Çözüldü İşlemci bir anda %100 çalışmaya başladı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Veslys

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Geliştirici
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarımda hiçbir sorun yok. Dün akşam normal kapattım, bugün açtığımda ise masaüstüne gelir gelmez birden defalarca "komut istemi" çalıştı, kapandı, çalıştı, kapandı. Şimdi ise CPU masaüstünde iken %100 çalışıyor. Fan gürültü yapıyor. Kaspersky ile tarattım, virüs bulamadı. Anlayan var mı? Teşekkürler.

Çözüm
Kardeşim BIOS'u ve chipsetleri güncelleyip dener misin anakartının sitesinden? Önce bunu bir yapın güncel değilse. Sonra şu yazıyı bir okuyun. Belki sorununuz aynıdır.
Kardeşim BIOS'u ve chipsetleri güncelleyip dener misin anakartının sitesinden? Önce bunu bir yapın güncel değilse. Sonra şu yazıyı bir okuyun. Belki sorununuz aynıdır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kardeşim Bİos'u ve Chipsetleri güncelleyip dener misin anakartının sitesinden? Önce bunu bir yapın güncel değilse. Sonra şu yazıyı bir okuyun. Belki sorununuz aynıdır.
Arkadaşım konuyu araştırıp bulduğun ve emek verdiğin iççin teşekkür ederim. Sorunum bu sayede çözüldü. Ben nasıl gözden kaçırmışım anlamadım.Komut istemini yönetici olarak çalıştırıp şu kodları girdim:

PowerCfg /SETACVALUEINDEX SCHEME_CURRENT SUB_PROCESSOR IDLEDISABLE 000
PowerCfg /SETACTIVE SCHEME_CURRENT

CPU ısıları normale döndü, ancak bu yaptığımız işlemler neler? Ve sorun neyden kaynaklı olmuş keşke bunu da öğrenebilseydik. Bunu bilen de cevaplarsa herkes faydalansın, teşekkürler. Konu çözüldü olarak işaretlenebilir.

Geri
Yukarı