İşlemci bozuldu, garantisi olur mu?

Hocam ne gibi sorunlar yaşadınız? Ben de şuan R5 3600 kullanıyorum, hayattan bezdirdi beni.
Ben çok memnundum. Oyun oynarken aniden kapandı sistem. Bütün ayarları sıfırlamama rağmen açılmadı. 5700xe geçtim şu anda bir sorun yok. Sanırım oc veya uc yapmak uzun vadede işlemciyi bozuyor.

Ben çok memnundum. Oyun oynarken aniden kapandı sistem. Bütün ayarları sıfırlamama rağmen açılmadı. 5700xe geçtim şu anda bir sorun yok. Sanırım oc veya uc yapmak uzun vadede işlemciyi bozuyor.
Ben de Eylül 2020'de almıştım. 3 ay öncesine kadar çok da memnundum. Hiçbir oc, uv işlemi yapmadım. Şuanda da 2 günde bir olmak üzere sistem boştayken mavi ekran yiyorum. Ryzen Master uygulamasından test ettiğimde ise bu profil stabil değil hatası veriyor. Keza Prime95 testinde de 2. ve 4. çekirdekler fatal error veriyor. Uzun vadede Intel'den şaşmamak lazım. AMD'nin her işi, sınırlı çekirdeklere yüklemesi ve bunlara gerekenden fazla voltaj pompalaması yüzünden işlemciler ya performans kaybediyor ya da ölüyor. Intel işlemcilerin çalışma prensibi çok daha sağlıklı. Şimdiki aklım olsa Intel toplardım.

Ben de eylül 2020'de almıştım. 3 ay öncesine kadar çok da memnundum. Hiçbir OC, UV işlemi yapmadım. Şu anda da 2 günde bir olmak üzere sistem boştayken mavi ekran yiyorum. Ryzen Master uygulamasından test ettiğimde ise bu profil stabil değil hatası veriyor. Keza Prime95 testinde de 2. ve 4. çekirdekler fatal error veriyor. Uzun vadede Intel'den şaşmamak lazım. AMD'nin her işi, sınırlı çekirdeklere yüklemesi ve bunlara gerekenden fazla voltaj pompalaması yüzünden işlemciler ya performans kaybediyor ya da ölüyor. Intel işlemcilerin çalışma prensibi çok daha sağlıklı. Şimdiki aklım olsa Intel toplardım.

Hocam çok geçmiş olsun bende bir akılsızlık edip FX bir sistem almıştım çok eskiden bilmiyorum Ryzen ile aralarında ne kadar fark var bende sinirlenip i3 12100F bir işlemci anakart RAM aldım şu anlık rahatım güç kaynağım da teknik servisten gelince her şey tam olacak gibi. Tekrardan geçmiş olsun.

Hocam çok geçmiş olsun bende bir akılsızlık edip FX bir sistem almıştım çok eskiden bilmiyorum Ryzen ile aralarında ne kadar fark var bende sinirlenip i3 12100F bir işlemci anakart RAM aldım şu anlık rahatım güç kaynağım da teknik servisten gelince her şey tam olacak gibi. Tekrardan geçmiş olsun.
AMD'nin Athlon, FX, Ryzen işlemcilerini kullandım. Athlon'da da çok sorun yaşamıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı