İşlemci darboğazı iş yaparken sorun çıkarır mı?

Ahmet Efe HAZER

Hectopat
Yer
Bornova, İzmir
Daha fazla  
Öncelikle daha iyi anlayabilmeniz açısından linki şuraya bırakayım: Excalibur E600 almak mantıklı mı?

Normalde i5 10400F'in yanında RTX 2060 Super almayı düşünüyordum fakat RTX 2060 Super stokta kalmamış. GTX 1660 Super de aynı şekilde. Bende geleceğe yatırım açısından RTX 3060 Ti almaya karar verdim(stokta vardı). Sizlere şöyle bir sorum olacak. Bu işlemcinin ekran kartına biraz darboğaz yapacağı kesin. Bu darboğaz SolidWorks'te iş yaparken veya video render yaparken sorun çıkartır mı? Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim. Herkese iyi forumlar.

Intel yerine bence amd kanadından işlemci alsaydınız güzel olurdu en azından overclock şansınız olurdu, hatta rahat rahat işlemci değiştirebilirdiniz. Solid bende kullanıyorum ekran kartı bazlı bir sorun olmaz işlemci gerektiren işler aynı şekilde video render yapmak da işlemci gücü gerektiren işler o ekran kartı ile oyun performansınız iyi olur ama işlemci olarak belki sorun yaşanılır onda da çözünürlük artırır iseniz sorun kalkar.

Keşke toplama yapsaydınız hocam istediğiniz şekilde her parçayı düzenlerdiniz.

Normalde toplama PC alacak param yok, ameliyat aleti üretmek istediğimden acil bilgisayara ihtiyacım var. Bu yüzden Kosgeb'den destek alacağım. Kosgeb de sadece yerli markalara destek veriyor. Yani bir Casper ile Monster kalıyor. Monster'ın da masaüstü bilgisayarı olmadığı için geriye bir Casper kalıyor. Onda da Ryzen işlemcili bilgisayar yok :/

Yani kullanacağınız programlarda işlemci yönünden yeterli ekran kartı grafik yönünden bir iş yapacaksanız gerekli onda da solid yada render uygulamalarınıza pek etkisi yok ama oyunun yönünden sizi tatmin eder.
Öncelikle daha iyi anlayabilmeniz açısından linki şuraya bırakayım: Excalibur E600 almak mantıklı mı?

Normalde i5 10400F'in yanında RTX 2060 Super almayı düşünüyordum fakat RTX 2060 Super stokta kalmamış. GTX 1660 Super de aynı şekilde. Bende geleceğe yatırım açısından RTX 3060 Ti almaya karar verdim(stokta vardı). Sizlere şöyle bir sorum olacak. Bu işlemcinin ekran kartına biraz darboğaz yapacağı kesin. Bu darboğaz SolidWorks'te iş yaparken veya video render yaparken sorun çıkartır mı? Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim. Herkese iyi forumlar.
Hatta ağır render işlerine girmeyecek iseniz i3 alıp ekran kartını 3070 de alabilirsiniz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı