İşlemci değişikliği oyun performansına etki eder mi?

Merhaba ben yurt dışından Dell L702X modeli Intel Core i7 Q740 işlemcili bir laptop alacağım. 16 GB RAM 120 GB SSD 500 GB HD yalnız bunun işlemcisi 1.nesil laptop hemen hemen 10 yıllık bir laptop ama çok hoşuma gitti o yüzden almayı düşünüyorum fakat ben bunun işlemcisini çıkarıp farklı 3.4. nesil i7 işlemciyle değiştirme şansım var mı? GTA 5 PUBG Mobile gibi oyunlar oynamak iyi bir FPS yakalamam için ne yapmam gerekiyor lütfen yardımcı olur musunuz en kısa sürede cevaplarsanız sevinirim.

Daha güçlü bir işlemci alırsan tabii ki aldığın performansta artar. Fakat işlemciye göre değişiyor.

Yanlış olabilir diğer hocalarım doğrulasın. Alabileceğin en iyi işlemcilerden biri ektedir.
Peki buna i7 2720Qm veya i7 2670Qm işlemci bunlardan daha iyi mi yoksa daha mı kötü bana gta 5 ve Pubg mobile açsın yeter yardımcı olan tüm arkadaşlarımdan Allah razı olsun 🙏🏻
Bu laptop kaç TL?
Kanka 155 Euro’ya gelicek bana hemen hemen 1550 TL filan

Peki buna i7 2720Qm veya i7 2670Qm işlemci bunlardan daha iyi mi yoksa daha mı kötü bana GTA 5 ve PUBG Mobile açsın yeter yardımcı olan tüm arkadaşlarımdan Allah razı olsun 🙏🏻

O işlemciyi bu bilgisayar desteklemeyecektir. Benim attığım sitede hangi işlemciyi desteklediği yazıyor. Eğer PUBG Mobile, GTA 5 için istiyorsanız bütçe belirtirseniz bir bilgisayar önerebiliriz.

Geri
Yukarı