İşlemci Değişikliği Sonrası Format Gerekli Midir?

bluetazy

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 7 7800x3D CPU
PNY RTX 4070 GPU
Scythe Ninja 5 İşlemci Soğutucu
HyperX Fury Renegade 2x16 GB 6000 Mhz Bellek
MSI x670 Gaming Plus MB
WD SN850 1 TB SSD
EVGA GQ 750 PSU
Meslek
Mekatronik Mühendisi
Merhabalar, bildiğim kadarıyla Intel platformundan AMD'ye geçince ya da tam tersinde chipset değişikliği nedeniyle format atılması gerekiyordu.

Elimde sistemimde şuanda Ryzen 2400G var ve Ryzen 5 1600X'e geçeceğim. Herhangi bir işlem yapmam gerekecek mi? BIOS güncel. Herhangi bir işlem yapılmalı mı? Format ya da BIOS sıfırlaması gibi herhangi bir şey gerekir mi?

Önümüzdeki aylarda da 3700X'e geçeceğim. Aynı şekilde burada da bir sorun oluşur mu?

Ustam ben intel e7200 ile birlikte asus p5g41c-l mx anakart kullanmaktaydım, anakartımı yakınca çok uyguna amd athlon x2 buldum fixoon mu neydi bir marka anakartla birlikte aldım, bağladım direk birkaç bilgisayar açılışta kurulum yaptı ayarlarınız uygulanıyor diye bildiğin format sonrasında yaptığı gibi ve format atmadan açıldı

Format gerekmiyor diye biliyorum.

Emin olmak istiyorum da sanırım gerekmiyor.

Ustam ben intel e7200 ile birlikte asus p5g41c-l mx anakart kullanmaktaydım, anakartımı yakınca çok uyguna amd athlon x2 buldum fixoon mu neydi bir marka anakartla birlikte aldım, bağladım direk birkaç bilgisayar açılışta kurulum yaptı ayarlarınız uygulanıyor diye bildiğin format sonrasında yaptığı gibi ve format atmadan açıldı

Valla sizde tüm mimari her şeyiyle değişmiş. O zaman sorun olmaz diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı