Çözüldü İşlemci değişikliği sonrası PC açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

1ReasoN

Hectopat
Daha fazla  
ASUS P5G41T-M lx anakartımda Intel Core 2 Quad Q9500 işlemcim vardı bugün Xeon E5450 slbbm işlemci taktım BIOS'u modlamak için güç tuşuna bastım fanlar kısa süre çalıştı sonra durdu 3-5 saniye sonra tekrar çalışmaya başladılar. Bilgisayar açılışında gelen (tık-çıt benzeri) seste geldi ama öylece kalıyor sadece fanlar dönüyor sistem başlamıyor sonra eski işlemcimi taktım ancak onda da aynı sonucu aldım düzelmedi. Düzeltmek için ne yapmam lazım?

Çözüm
YouTube a yükleyip buraya linkini atacağım
Hocam belki sıkıntı olabilir siz izlemeden yazayım 10. saniye civarlarında fanlar durup 2 saniye falan sonra tekrar çalışmaya başlıyor.
Sanırsam kısa devre oluyor. Anakartın ekran kartı varsa harici ekran kartını çıkarıp dahili ekran kartıyla deneyin.
Alıntıdır: Anakartın 4 pin bağlantısında gevşeme olabilir. Ram de sıkıntı olabilir 2 tane ise birer birer takarak çalıştırmayı dene. Güç kaynağında sıkıntı olabilir. Ekran kartı varsa çıkartıp onboard gpu ile çalıştımayı dene. İşlemci aşrı ısınıyor olabilir soğutma sıkıntısı veya işlemci bozulmuş olabilir. Ekstra kart varsa pc de onları çıkartıp dene. Bıos ekranı gelmiyorsa bu dediklerim olabilir. Gelip kapanıyosa soğutma problemi olabilir
Pinler sorunsuz, BIOS'ta sorun yok hmm ne olabilir ki? Hiç mi görüntü gelmiyor, yani bir tepki var mı anakartta falan?

Hocam anakarta yanması gereken tüm ışıklar yanıyor dediğiniz gibi BIOS pilini çıkarıp bekleyip taktım açtım bilgisayarı şimdi ne olduğunu madde madde yazacağım.
1)güç tuşuna basıyorum fanlar dönmeye başlıyor
2)çoğu bilgisayarda olan ilk açılışta çıt tık benzeri anakarttan gelen ses geliyor.

Başka hiçbir şey olmuyor öylece kalıyor bilgisayar.

Yani bir değişiklik yok.

Hocam anakarta yanması gereken tüm ışıklar yanıyor dediğiniz gibi BIOS pilini çıkarıp bekleyip taktım açtım bilgisayarı şimdi ne olduğunu madde madde yazacağım.
1)güç tuşuna basıyorum fanlar dönmeye başlıyor
2)çoğu bilgisayarda olan ilk açılışta çıt tık benzeri anakarttan gelen ses geliyor.

Başka hiçbir şey olmuyor öylece kalıyor bilgisayar.

Yani bir değişiklik yok.

Anladım hocam. İşlemci yeterince beslenmiyor olabilir. O anakartta olan küçük silindir piller var ya, ismini unuttum işte onlardan biri ölmüş olabilir. İşlemci değiştirdiyseniz anakarta en güncel BIOS'u kurmanız gerekebilir ki zaten değiştirmişsiniz. Bana anakart modelinizi ve fanlar döndükten sonra geri mi kapanıyor PC onu söyler misiniz?
Ve ek olarak hangi işlemciden hangi işlemciye geçtiğinizi söylerseniz iyi olur.

Anladım hocam. İşlemci yeterince beslenmiyor olabilir. O anakartta olan küçük silindir piller var ya, ismini unuttum işte onlardan biri ölmüş olabilir. İşlemci değiştirdiyseniz anakarta en güncel BIOS'u kurmanız gerekebilir ki zaten değiştirmişsiniz. Bana anakart modelinizi ve fanlar döndükten sonra geri mi kapanıyor PC onu söyler misiniz?
Ve ek olarak hangi işlemciden hangi işlemciye geçtiğinizi söylerseniz iyi olur.

Daha önce yazmıştım anakart ASUS P5G41T-M lx eski işlemci Intel Core 2 Quad Q9500 (95W) yeni Intel Xeon E5450 (95W).
PC hiç kapanmıyor ama güç tuşuna bastıktan sonra hiç tepki vermiyor.

Daha önce yazmıştım anakart ASUS P5G41T-M lx eski işlemci Intel Core 2 Quad Q9500 (95W) yeni Intel Xeon E5450 (95W).
PC hiç kapanmıyor ama güç tuşuna bastıktan sonra hiç tepki vermiyor.

Şimdi hocam PC çalışıyor ve ben kapatana kadar kapanmıyor demişsiniz. Ama tuşa bastıktan sonra tepki vermiyor da demişsiniz.

Şimdi hocam PC çalışıyor ve ben kapatana kadar kapanmıyor demişsiniz. Ama tuşa bastıktan sonra tepki vermiyor da demişsiniz.

Videosunu atabilirim sanki CS:GO indirmişsiniz ama bir DLL dosyasını silmişsiniz oyuna çift tıklıyorsunuz ama hiçbir şey olmuyormuş gibi kalıyor.

YouTube a yükleyip buraya linkini atacağım
Hocam belki sıkıntı olabilir siz izlemeden yazayım 10. saniye civarlarında fanlar durup 2 saniye falan sonra tekrar çalışmaya başlıyor.
Sanırsam kısa devre oluyor. Anakartın ekran kartı varsa harici ekran kartını çıkarıp dahili ekran kartıyla deneyin.
Alıntıdır: Anakartın 4 pin bağlantısında gevşeme olabilir. Ram de sıkıntı olabilir 2 tane ise birer birer takarak çalıştırmayı dene. Güç kaynağında sıkıntı olabilir. Ekran kartı varsa çıkartıp onboard gpu ile çalıştımayı dene. İşlemci aşrı ısınıyor olabilir soğutma sıkıntısı veya işlemci bozulmuş olabilir. Ekstra kart varsa pc de onları çıkartıp dene. Bıos ekranı gelmiyorsa bu dediklerim olabilir. Gelip kapanıyosa soğutma problemi olabilir

Çözüm
Alıntıdır: Anakartın 4 pin bağlantısında gevşeme olabilir. RAM de sıkıntı olabilir 2 tane ise birer birer takarak çalıştırmayı dene. Güç kaynağında sıkıntı olabilir. Ekran kartı varsa çıkartıp onboard GPU ile çalıştımayı dene. İşlemci aşrı ısınıyor olabilir soğutma sıkıntısı veya işlemci bozulmuş olabilir. Ekstra kart varsa PC de onları çıkartıp dene. BIOS ekranı gelmiyorsa bu dediklerim olabilir. Gelip kapanıyorsa soğutma problemi olabilir.

Hocam RAM'lerden birini çıkarıp denedim ve şimdi BIOS'a girebiliyorum ama masaüstüne gelmeden bilgisayar kendini resetliyor.
Bu arada video linki de burada
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı