İşlemci değişikliğinden sonra ne yapılmalı?

Anakart aynı kalıp işlemci değişikliği yapınca ne yapılmalı? BIOS güncellemesi yeterli midir?
Hayır temiz bir format işinizi çözecektir.

Nedeni ise;

Sisteminiz eski işlemciyi tanıdığı ve kendini ona göre düzenlediği için bazı noktalarda ufakta olsa bir takılma yaşanması olası bir durum bunun önüne geçmek için temiz bir format her zaman ideal yöntem olmuştur.

Bence chipset driver güncelleyip normal kullanımınıza devam edin. Ben Ryzen 5 2600'den 3600e geçince format atmadım ve bir şey olmadı. Sonra hard diski söküp 5600X işlemcili başka bilgisayara taktım ve şu an kullanıyorum herhangi bir sıkıntı yok. Arada 3 ekran kartı kullandım ve 3ü de NVIDIA idi. Tek yaptığım driver silip tekrar yüklemek.

Ekran kartında temiz kurulum gerekli sadece.

Daha önce Asus h310m vardı. İ3 8100 den i5 8500 e geçtim anakarta taktım sonra sürekli F1 uyarısı geldi. Kapattım ayarlar yaptım ama daha sonra anakart gitti ve görüntü vermedi. Asus geri aldı anakartı. Şuan Asus Tuf b360m plus var i5 8500 ile. Örnek olarak i9 9900 e geçersem diye düşünüyorum sorun yine olacak diye düşüncem var. BIOS güncellemesi yapsam olur mu ve birde temiz kurulum tâbi ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı